Noen hevder imidlertid at Chrome utnytter sin posisjon til å innføre egne standarder som skaper bry for konkurrentene. Ifølge blant andre nettmagasinet The Verge dukker det opp stadig flere nettsteder som er designet for Chrome, og som ikke fungerer like bra med andre nettlesere. Dette kan innebærer treg nedlasting av sider og funksjoner som ikke virker dersom du ikke bruker Chrome.
Googles Chrome har for lengst seilt forbi Microsofts Explorer som verdens mest brukte nettleser. Ifølge Netmarketshare, W3Counter og StatCounter har Chrome nå rundt 60 prosent av desktop-markedet, med Safari, Firefox, Explorer og Edge langt bak med om lag 14 prosent hver.
Andre saker å lese
Sinte bier gikk til angrep i fransk by – 24 personer skadet
08-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB
Tre personer ble livstruende skadet da sinte bier gikk til angrep i den franske byen Aurillac søndag.
Les mer i RingeriksAvisaForslag om alderskontroll i sosiale medier sendes på høring

Automatisk alderskontroll vil gjøre internett tryggere for barn, mener regjeringen. Nå skal forslaget om strengere regler for barns tilgang til sosiale medier sendes ut på høring.
Les mer i RingeriksAvisaFerierende nordmenn advares mot manipuleringssvindel

Skal du til USA, Storbritannia eller Canada i ferien? Da trenger du ESTA- eller ETA-tillatelse, og lurendreiere vet å loppe deg for penger.
Les mer i RingeriksAvisaTrump: Latterlig at Elon Musk har stiftet politisk parti

USAs president Donald Trump mener det er latterlig at Elon Musk har stiftet det politiske partiet America Party.
Les mer i RingeriksAvisa