søndag, 24 desember 2017 09:43

Én savnet etter brann i bo- og omsorgssenter på Kongsberg

Det brant kraftig i Skinnarberga bo- og omsorgshjem natt til julaften. Det brant kraftig i Skinnarberga bo- og omsorgshjem natt til julaften. Foto: Torstein Bøe / NTB scanpix

En beboer er savnet etter en brann i Skinnarberga bo- og omsorgshjem på Kongsberg. Brannvesenet driver etterslukking på stedet. Det opplyser brannvesenet like før klokken 9 søndag morgen.

kongsberg2

Flere beboere er savnet etter brannen på Kongsberg, opplyser politiet. Foto: Torstein Bøe / NTB scanpix

 

Det var 24 leiligheter i hjemmet, og 23 av dem var bebodd. Totalt 22 personer ble evakuert, mens en beboer er savnet, opplyser politiet i Søndre Buskerud.

Redningsarbeidet var krevende, forteller operasjonsleder Rune Hunshamar til NRK.

– Det brant noe heftig der, og det var viktig å få dem raskt ut av bygningen, sier han.

En ansatt, en brannmann og to politifolk er sendt til legevakten for sjekk etter å ha fått i seg røyk.

Politiet meldte om brannen ved 4.20-tiden søndag.

Kommunens kriseteam, mannskaper fra Røde Kors og Sivilforsvaret bistår på stedet.

kongsberg3
Ved 5-tiden var de fleste beboerne evakuert, men ikke alle var gjort rede for. Foto: Torstein Bøe / NTB scanpix

kongsberg4

Foto: Torstein Bøe / NTB scanpix

Sist redigert søndag, 24 desember 2017 09:48

Andre saker å lese

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål…

09-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål

En trøtt, men glad statsminister møtte pressen tirsdag morgen etter mandagens valgseier. Han skal snakke med de andre partiene i tur og orden denne uka.

Les mer i RingeriksAvisa

Når ord blir svada

08-09-2025 Leder Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Når ord blir svada

(Leder) Det er stortingsvalg. Vanligvis hører det med å følge debatter på TV og radio for å få et klarere bilde av hva partiene vil. Men ærlig talt: jeg orker ikke...

Les mer i RingeriksAvisa

Tre unge kvinner døde i Hamar-brann og én fortsatt savnet: – Dypt tragisk

08-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Tre unge kvinner døde i Hamar-brann og én fortsatt savnet: – Dypt tragisk

Tre kvinner på 18 og 19 år er funnet omkommet etter brannen i Hamar. Ytterligere én jevnaldrende kvinne er savnet. – Dypt tragisk sak, sier politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

18-åring arrestert i Hønefoss

07-09-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Natt til søndag måtte en 18-åring en tur til Drammen og politiets arrest. Han lagde bråk og var veldig beruset. Det ble opprettet sak hos politiet.

Les mer i RingeriksAvisa