tirsdag, 28 november 2017 10:23

Colombias fotballpresident vitnet om bestikkelser

Colombias fotballpresident vitnet om bestikkelser Foto: Magnus Aabech / NTB scanpix

Den tidligere presidenten i Colombias fotballforbund vitnet mandag om bestikkelser i forkant av FIFAs valg av Qatar som vertsland for fotball-VM. Luis Bedoya fortalte at en sjef for TV-sportssendinger tilbød opp til 15 millioner dollar fra qatarsk hold til søramerikanske fotballrepresentanter i forkant av FIFAs valg av vertsnasjon for fotball-VM i 2022.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Mer i denne kategorien « Juleølet 127 i 80-sonen »

Andre saker å lese

Kvinne i 30-årene mistenkes for promillekjøring etter utforkjøring ved Vik skole…

03-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En kvinne i 30-årene mistenkes for å ha kjørt i ruspåvirket tilstand etter en singelulykke på Røyseveien ved Vik skole mandag kveld.

Les mer i RingeriksAvisa

Ukrainske styrker rykker fram i sørøst

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ukrainske styrker rykker fram i sørøst

Ukrainske styrker har gjenerobret ni landsbyer i Zaporizjzja-regionen siden januar og driver et pågående motangrep langs fronten i sørøst, sier generalstaben.

Les mer i RingeriksAvisa

Dramatikk da batteri ble overopphetet om bord på SAS-fly

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Dramatikk da batteri ble overopphetet om bord på SAS-fly

Det var dramatikk om bord da en powerbank gikk varm og begynte å ryke på et fly fra Oslo til Tromsø 15. februar. Flyet nødlandet på Værnes.

Les mer i RingeriksAvisa

God start på året for Kino-Norge

02-03-2026 Film NTB - avatar NTB

God start på året for Kino-Norge

Det ble solgt over 1,5 millioner kinobilletter i årets to første måneder. Det er en økning på 13 prosent sammenlignet med samme periode i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa