søndag, 29 oktober 2017 07:56

Politiet melder om Halloween-bråk

– Vi har avsluttet en støyende halloweenfest i nærheten av Hønefoss sentrum etter klager, tvitret politiet. I tillegg kom de over en kvinne i 20-årene som badet i en fontene, som måtte bli hentet av moren.

Politiet hadde nok å gjøre natt til søndag. Halloween-feiring over hele landet bød på mye bråk og spetakkel.

Politiet i Bergen meldte allerede klokken 23 lørdag om en utkledd person som bar på et våpen i Bergen sentrum.

– Politiet anmelder forholdene. Våpen eller lekevåpen hører utvilsomt ikke hjemme på offentlig sted, skrev politiet på Twitter.

– Vi har også fått melding om en person som gikk med bombevest på Torgallmenningen. Det er heller ikke bra, sa operasjonsleder Terje Magnussen i Vest politidistrikt til Dagbladet. Ifølge VG var dette en mann i 30-årene som i tillegg var utstyrt med en ekte kniv. Også han blir anmeldt.

I Buskerud måtte politiet rykke ut til flere Halloween-fester.

Også i Follo merket politiet feiringen.

– Mye fyll og ordensproblemer. Politiet har mer enn nok å gjøre, mye på grunn av halloween, skriver de.

Også i Nordland var det en hektisk natt for politiet. De måtte rykke ut og avslutte en Halloween-fest hvor det var rundt 250–300 personer til stede.

– Det har vært en del bråk. Vi har vært opptatt i hele natt, sier operasjonsleder Fred Leirvik i Nordland politidistrikt til avisen.

Andre saker å lese

Tid for å få på piggdekkene

01-11-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Tid for å få på piggdekkene

Fra og med i dag kan alle i landet ha piggdekk på bilen, og det kan bli dyrt å la være. Til tross for det er det mange som venter...

Les mer i RingeriksAvisa

Kindsåsveien 2 solgt for seks millioner

31-10-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Kindsåsveien 2 solgt for seks millioner

Salget av Kindsåsveien 2 for 6 millioner kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Ringkollveien 78 A følger med en kjøpesum på 5,6 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Drapssaken i Ringerike – pårørende er varslet

30-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Drapssaken i Ringerike – pårørende er varslet

En mann i 40-årene er siktet for drap etter at en colombiansk kvinne ble funnet død i en bolig i Ringerike natt til mandag. Nå er pårørende varslet, skriver Nettavisen.

Les mer i RingeriksAvisa

Marius Borg Høiby begjærer seg løslatt fra varetekt

30-10-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Påtalemyndigheten har begjært ytterligere fire uker med varetekt for Marius Borg Høiby. 29-åringen begjærer seg løslatt, skriver Nettavisen.

Les mer i RingeriksAvisa