Ifølge Internasjonal Energy Agency (IEA) går overgangen til fornybar energi langt raskere enn ekspertene hadde regnet med, trolig på grunn av stadig lavere produksjonskostnader samt en økt vilje blant folk og myndigheter til å bevege seg fra tradisjonelle energikilder som kull. Ifølge nettmagasinet Engadget regner land som Kina og India med å ha doblet solcellebruken innen 2022, og dermed passere EU.
En gladnyhet for de miljøbevisste: Strøm produsert av solceller er verdens raskest voksende energikilde, og får ekspertene til å måpe.
Publisert i
Andre nyheter
Andre saker å lese
18-åring arrestert i Hønefoss
07-09-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran
Natt til søndag måtte en 18-åring en tur til Drammen og politiets arrest. Han lagde bråk og var veldig beruset. Det ble opprettet sak hos politiet.
Les mer i RingeriksAvisaItaliensk 15-åring gjort til helgen av paven

Titusenvis samlet seg i Vatikanet da den italienske tenåringen Carlo Acutis ble gjort til helgen av paven. Han døde av leukemi i 2006.
Les mer i RingeriksAvisaOmsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 36
06-09-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.
Les mer i RingeriksAvisaAntatt død tysk mann funnet i live på sykehus etter trikkeulykken

En tysk mann som var antatt omkommet i trikkeulykken i Lisboa, er likevel i live. Han ble identifisert på et sykehus.
Les mer i RingeriksAvisa