lørdag, 16 september 2017 10:36

TVR gjenoppstår

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
COMEBACK: Den britiske sportsbilprodusenten TVR har ligget nede i ti år. Neste år prøver de på nytt med Griffith. COMEBACK: Den britiske sportsbilprodusenten TVR har ligget nede i ti år. Neste år prøver de på nytt med Griffith. Foto: Produsenten

Britiske TVR har siden slutten av 1940-tallet laget sportsbiler. De har hatt en brokete historie med mange forskjellige eiere og ujevn økonomi, og i 2006 stoppet det opp. Nå gjør nye eiere et forsøk på starte opp igjen.

Under arrangementet Goodwood Revival nylig viste de den helt nye TVR Griffith. En toseters sportsbil med V8-bensinmotor.

Detaljinformasjonen er foreløpig noe begrenset, men selskapet sier motoren er på fem liter, er utviklet i samarbeid med Cosworth og skal ha en effekt som gir 400 hestekrefter per tonn. Det er ventet at Griffith kommer til å veie 1250 kilo.

Andre saker å lese

Gangvei stenges

04-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Det skal legges vannledning til Vesterntangen og i elva ved siden av Overmannsund bro.

Les mer i RingeriksAvisa

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

04-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

Samferdselsminister Jon-Ivar Nygård sier han sendte Bane Nor hjem med en ryddejobb etter at det tirsdag ble skapte usikkerhet om viktige jernbaneprosjekter.

Les mer i RingeriksAvisa

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

03-03-2026 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

To spillere i KFUM-Kameratene Oslo er siktet i en pågående kampfiksingssak som etterforskes av politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

Krigen mot Iran kan vare i mer enn en måned, sa Trump i natt. Samtidig ba USA alle amerikanere forlate flere land i Midtøsten.

Les mer i RingeriksAvisa