Det var lørdag 15.juni ved 15 tiden politiet fikk melding om at en mann satt fast på en fjellhylle i Sandvasskollen (924 m.o.h.) i Flå. Politi, ambulanse og et helikopter ble sendt til stedet. Det var mannen selv som meldte fra og han ble raskt lokalisert. Et See King redningshelikopter berget ned mannen som var i god behold. Han ble satt av ved egen bil i nærheten av Buvatnet. Takket være rask respons og luftens reddende engler gikk dette veldig bra.
Andre saker å lese
To personer pågrepet etter flere ran på Tøyen natt til lørdag
03-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB
To personer er pågrepet etter en serie ran på Tøyen natt til lørdag. Politiet brukte både drone og hundepatruljer i søket etter ransmennene.
Les mer i RingeriksAvisaPerson til sykehus etter eksplosjon i pølsefabrikk
03-05-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran
En person er påført brannskader og fire personer er evakuert fra et nabohus etter en eksplosjon og en brann i et næringsbygg på Torp i Fredrikstad.
Les mer i RingeriksAvisaJørn Eggum sykmeldt – står over LO-kongressen

Fellesforbundets leder Jørn Eggum er sykmeldt. Han har denne uken stått i en storm etter at det kom fram at han har hatt et intimt forhold til en tillitsvalgt.
Les mer i RingeriksAvisa13-åring kritisk skadet etter batterieksplosjon i hytte på Vinstra
02-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB
En 13-åring er kritisk skadet etter at et batteri eksploderte i en hytte ved Feforvatnet i Nord-Fron i Gudbrandsdalen sent torsdag kveld. To voksne er også alvorlig skadet.
Les mer i RingeriksAvisa