tirsdag, 16 mai 2017 11:46

"En bit av Norge"

Skrevet av
Moe Gård Moe Gård Dronefoto: Nitar/Frank Tverran

Nå har Andreas Viestad vært på Ringerike og lagd to episoder til de populære matprogrammene En bit av Norge / New Scandinavian Cooking. Disse vises på TV2, 24. og 25. mai kl 19.00.

Dette suksessfulle matprogrammet, som kan ses på TV2 i Norge, og som har en gigantisk rekkevidde i engelsk versjon, får boltre seg i de mest fantastiske lokasjoner og historier på sitt ”serieraid” i Ringeriksregionen.

Det sies på folkemunne at programmet har flere titalls millioner seere, det presise tallet er ikke så viktig, – men det som er sikkert, er at folk kommer langveisfra til Norge for å besøke stedene de har sett på TV. Dette i følge Ringerike.no.

Droneopptak til de to episodene er levert av de lokale droneoperatørene Rasmus Lindberg og Frank Tverran.

Sist redigert tirsdag, 16 mai 2017 12:00

Andre saker å lese

To personer pågrepet etter flere ran på Tøyen natt til lørdag

03-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer er pågrepet etter en serie ran på Tøyen natt til lørdag. Politiet brukte både drone og hundepatruljer i søket etter ransmennene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person til sykehus etter eksplosjon i pølsefabrikk

03-05-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En person er påført brannskader og fire personer er evakuert fra et nabohus etter en eksplosjon og en brann i et næringsbygg på Torp i Fredrikstad.

Les mer i RingeriksAvisa

Jørn Eggum sykmeldt – står over LO-kongressen

02-05-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Jørn Eggum sykmeldt – står over LO-kongressen

Fellesforbundets leder Jørn Eggum er sykmeldt. Han har denne uken stått i en storm etter at det kom fram at han har hatt et intimt forhold til en tillitsvalgt.

Les mer i RingeriksAvisa

13-åring kritisk skadet etter batterieksplosjon i hytte på Vinstra

02-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En 13-åring er kritisk skadet etter at et batteri eksploderte i en hytte ved Feforvatnet i Nord-Fron i Gudbrandsdalen sent torsdag kveld. To voksne er også alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa