tirsdag, 04 april 2017 08:54

Apple og Samsung selger fortsatt best

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

Apple og Samsung fortsetter å dominere smarttelefonsalget, og tallene fra første kvartal viser at nordmenn tviholder på sine favoritter.

– Bortsett fra Sonys Xperia E5, er topp 10-listen fra første kvartal fullstendig dominert av modeller fra Apple og Samsung, sier Ove-Mathias Lind, konstituert leder for privatmarkedet i Telia Norge. – Apples modeller iPhone 7 og 7 Plus, etterfulgt av Samsung Galaxy S7, er de mest solgte smarttelefonene i våre salgskanaler i januar, februar og mars.

Topp 10 første kvartal*:

1. Apple iPhone 7

2. Apple iPhone 7 Plus

3. Samsung Galaxy S7

4. Samsung Galaxy S7 Edge

5. Apple iPhone SE

6. Apple iPhone 6s

7. Sony Xperia E5

8. Samsung Galaxy A3

9. Apple iPhone 5S

10. Samsung Galaxy A5


Topp 10 for mars isolert* – forrige måneds plassering i parentes:

1. Apple iPhone 7 (1)

2. Apple iPhone 7 Plus (2)

3. Apple iPhone SE (6)

4. Samsung Galaxy S7 Edge (4)

5. Samsung Galaxy S7 (3)

6. Apple iPhone 6s (5)

7. Samsung Galaxy A3 (7)

8. Samsung Galaxy A5 (8)

9. Apple iPhone 5S (ny)

10. Sony Xperia E5 (9)

*Listen er rangert etter salgsvolum og baserer seg på salget i 63 Telia-butikker, på telia.no, gjennom kundesenteret og hos forhandlere som selger Telia.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

To personer pågrepet etter flere ran på Tøyen natt til lørdag

03-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer er pågrepet etter en serie ran på Tøyen natt til lørdag. Politiet brukte både drone og hundepatruljer i søket etter ransmennene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person til sykehus etter eksplosjon i pølsefabrikk

03-05-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En person er påført brannskader og fire personer er evakuert fra et nabohus etter en eksplosjon og en brann i et næringsbygg på Torp i Fredrikstad.

Les mer i RingeriksAvisa

Jørn Eggum sykmeldt – står over LO-kongressen

02-05-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Jørn Eggum sykmeldt – står over LO-kongressen

Fellesforbundets leder Jørn Eggum er sykmeldt. Han har denne uken stått i en storm etter at det kom fram at han har hatt et intimt forhold til en tillitsvalgt.

Les mer i RingeriksAvisa

13-åring kritisk skadet etter batterieksplosjon i hytte på Vinstra

02-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En 13-åring er kritisk skadet etter at et batteri eksploderte i en hytte ved Feforvatnet i Nord-Fron i Gudbrandsdalen sent torsdag kveld. To voksne er også alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa