tirsdag, 14 mars 2017 12:44

Språkkafé er populært

Skrevet av
- Kommer du neste gang? Dagny Krohness vil gjerne ha med flere! - Kommer du neste gang? Dagny Krohness vil gjerne ha med flere! Foto: Frank Tverran

En gang i uken møtes folk til språkkafé i biblioteket i Hønefoss. Denne gangen hadde 27 personer fra 16 land funnet tonen.

Det er Ringerike bibliotek, Kulturskolen og Frivilligsentralen som arrangerer dette treffet for at folk fra andre land skal lære norsk kultur og språk å kjenne. Og selvfølgelig lærer de norske deltakerne, som er folk fra Frivilligsentralen, også mye om fremmede kulturer.

Rektor ved Kulturskolen, Dagny Krogness, var dagens møteleder og temaet denne tirsdagen var musikk. 

Neste møte er 21. mars og da er temaet seremonier og tradisjoner. Her kan alle møte og oppstart er klokka 11.00.

Andre saker å lese

Politiet undersøker om brann i en herregård i Kongsvinger er påsatt – ber om tip…

07-11-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Politiet undersøker om brann i en herregård i Kongsvinger er påsatt – ber om tips

Det pågikk fortsatt slukking av brannen i en herregård i Kongsvinger lørdag morgen. Politiet opplyser at de tar høyde for at den er påsatt og ber nå om tips.

Les mer i RingeriksAvisa

Ny smell for Ap – Frp fortsatt størst

07-11-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Nesten en tredel av velgerne fra fjorårets stortingsvalg har forlatt Arbeiderpartiet, viser novembermålingen utført for Klassekampen og Nationen. Ap ligger nå på 19,5 prosent og går tilbake med 1,7 prosentpoeng. Frp...

Les mer i RingeriksAvisa

Hadelandsveien 303 solgt for 11,25 millioner

07-11-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hadelandsveien 303 solgt for 11,25 millioner

Salget av Hadelandsveien 303 for 11.250.000 kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Langtjernveien 33 følger med en kjøpesum på 6.300.000 kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

PST med råd til politikerne – ikke bruk datingapper

07-11-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

PST med råd til politikerne – ikke bruk datingapper

Politikerne i regjeringsapparatet fikk nylig råd av PST om å ikke sveipe på Tinder, Hinge og Grindr, opplyser kilder til Dagens Næringsliv.

Les mer i RingeriksAvisa