lørdag, 01 oktober 2016 09:15

Smuglet 360 liter vodka

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Smuglet 360 liter vodka Foto: Tolletaten

En dansk statsborger, født i Sverige og bosatt i Norge, hadde 360 liter vodka i bilen da han ble stoppet av tollerne ved Magnormoen i Hedemark.

Mannen (57) fortalte tollerne at han ikke hadde noe å fortolle da han ble tatt ut til kontroll. En sjekk i baksetet avdekket flere 3-liters kartonger med vodka.

Til sammen ble det funnet 120 kartonger med 360 liter vodka i bilen. Dette utgjør 133.000 kroner i avgifter. Bilen var avstivet med tanke på smugling og mannen ble hentet av mannskaper fra Kongsvinger politistasjon.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa

Mistet lappen halvannet døgn etter at han fikk den

18-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann i slutten av tenårene mistet sitt helt ferske førerkort etter å ha blitt målt til 161 kilometer i timen i 110-sonen på E6 ved Jessheim natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

17-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

Kommunen vedtok tvang etter årelang strid - men hvem har ansvaret for at det låste seg?

Les mer i RingeriksAvisa

Pottitbua AS konkurs

16-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Pottitbua AS, tidligere kjent som Kraft Pizzeria Utvikling AS, har meldt oppbud. Konkurs ble åpnet 15.4.26. Bostyrer er advokat Christina Sagbakken. Frist for å melde krav i boet er 20.mai.

Les mer i RingeriksAvisa