fredag, 16 september 2016 10:43

Alternativet til hva?

Skrevet av
Arrangementets plakat Arrangementets plakat

Årets alternativmesse minner om de gode, gamle vekkelsesmøtene vi for noen ti-år siden hadde i teltet på tomta ved siden av Glade Hjul i Torggata. For nå kommer det sang og musikk.

Men om innpakningen virker aldri så uskyldig, er det fortsatt de forskjellige underholdningsbodene som er rådende. Og det er selvfølgelig synd på den delen av publikum som tror på mediumskap, healing og mineralenes effekt på menneskekroppen.

Denne gangen er det en kultur- og alternativmesse hvor den mer suspekte delen av underholdningen er dempet noe ned. Men den er der.

Hvis du lurer på hvorfor ikke Forbrukerrådet griper inn dersom det ikke er mulig å snakke med avdøde slektninger for noen hundrelapper, så er forkalringen enkel: Forbrukerrådet tror ikke noen er så dumme å tro et det er mulig å snakke med døde mennesker. Derfor anser de dette som ren underholdning. Og ren underholdning er tillatt i Norge.

Messa holdes i Ringerikshallen fra fredag 23. til søndag 25. september. Åpent fredag fra 14-21, lørdag fra 10-19 og søndag fra 11.30 til 19.00. Inngangspenger er kr 200,- men om du skal inn alle de tre dagene, slipper du med kr 250,-. De som er under 16 år kommer inn gratis.

Rey Larsen kommer:

Kai Robert kommer:

Andre saker å lese

Nå risikerer butikker bot på inntil 25 millioner kroner for kontant-nekt

01-05-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå risikerer butikker bot på inntil 25 millioner kroner for kontant-nekt

Fra 1. mai gjelder nye regler som kan gi butikker bot på inntil 25 millioner kroner for å nekte å ta imot kontant betaling fra kunder.

Les mer i RingeriksAvisa

USA og Ukraina har undertegnet mineralavtale

01-05-2025 Politikk NTB - avatar NTB

USA og Ukraina har undertegnet mineralavtale

USA og Ukraina har undertegnet en avtale som vil sikre amerikanerne fortrinnsrett til nye avtaler om utvinning av ukrainske naturressurser.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

30-04-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

Vipps lar nå barn under 15 år betale til bedrifter og organisasjoner med Vippsnummer.

Les mer i RingeriksAvisa

Kjørte bil kraftig medisinert – dømt til fengsel og bot

30-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En kvinne i 40-årene fra Hønefoss er dømt til fengsel, bot og tap av førerrett etter å ha kjørt bil i sterkt medikamentpåvirket tilstand.

Les mer i RingeriksAvisa