tirsdag, 16 august 2016 14:52

Nå er pynten inni pølsa!

Skrevet av

REMA 1000 er den første nasjonale dagligvarekjeden med grønnsakspølser, og det grønne pølsesamarbeidet har fått tommelen opp fra de yngste forbrukerne.

-Det som i begynnelsen hørtes ut som en litt dårlig spøk, har i løpet av utviklingsprosessen blitt noe vi virkelig tar fullt på alvor sier markedssjef i Leiv Vidar, Asbjørn Koller.
I snart ett år har Leiv Vidar og REMA 1000 samarbeidet om et prosjekt for å utvikle pølser med grønnsaker i. Nå sendes det ut kjøttpølser, wienerpølser og grillpølser med grønnsaker inni til alle REMA 1000-butikker.

- Den siste tiden har vi opplevd en økende etterspørsel fra kunder som ønsker seg sunnere pølser. I samarbeid med Leiv Vidar i Hønefoss har vi derfor utviklet en helt ny type pølser som vi gleder oss til å presentere for våre kunder, sier kategorisjef Trond Morten Helgesen i REMA 1000.

Pølsevarianten er spesielt rettet mot barnefamilier. Mye av utviklingen har gått ut på å teste hvilke og hvor mye grønnsaker som kunne legges inn i produktene. Pølsene inneholder hele 30% grønnsaker som gulrøtter, blomkål og brokkoli. I tillegg har pølsene et veldig lavt innhold av både fett (under 10%) og salt (1,6%). Pølsene ser ut som og smaker som pølser. I tillegg setter grønnsakene sitt preg både på smaksbilde og spiseopplevelse.

Pølsene ble testet i en barnehage og ble godkjent av de unge forbrukerne.

Andre saker å lese

Lokal forretning politianmeldt

14-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Lokal forretning politianmeldt

Felleskjøpet i Hønefoss er blant butikkene som nå er politianmeldt etter søndagsåpent 12. april. Det opplyser arbeidstakerorganisasjonen HK Norge, som mener åpningen var i strid med lovverket.

Les mer i RingeriksAvisa

Fallende tømmerpriser

14-04-2026 Økonomi Pressemelding - avatar Pressemelding

Fallende tømmerpriser

Innmålt volum etter første kvartal 2026 viser at avvirkninga fortsatt er høy, og ligger litt over nivået på samme tidspunkt i fjor. Prisene for både sagtømmer og massevirke er på...

Les mer i RingeriksAvisa

Rundstjal mor – måtte i fengsel

14-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Rundstjal mor – måtte i fengsel

En kvinne i 60-årene fra distriktet er dømt til fengsel etter å ha overført store pengebeløp fra sin egen mor over flere år.

Les mer i RingeriksAvisa

President vs. pave: Hvordan krangelen med pave Leo kan skade Trump

14-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

President vs. pave: Hvordan krangelen med pave Leo kan skade Trump

USAs president Donald Trump har havnet på kant med pave Leo om Iran-krigen – en konflikt som kan få alvorlige politiske konsekvenser for Trump på hjemmebane.

Les mer i RingeriksAvisa