torsdag, 11 august 2016 13:04

Fantomet feirer 80 år!

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

Mannen som ikke kan dø, en passende tittel på en samling av tegneserier av såpass edel årgang, markerer at det nå er 80 år siden «Ånden som går» debuterte som avisstripe – og stadig holder det gående.

Jubileumsboka tar et streiftog gjennom decenniene og disker opp med både klassikere og avisserier som ikke tidligere er samlet og utgitt i blad (eller bok).

De seks historiene representerer hver sin epoke i den hardtslående, trikotkledde heltens liv. Fra «Baron Grovers piratøy», et stilfullt 30-talls-eventyr om pirater og flørtende piker, via «Hydra», en av historiene om den internasjonale forbryterorganisasjonen, og til de nyeste avisseriene, som handler om moderne terrorister og om hva slags utfordringer som venter arvtakerne, tvillingene Kit og Heloise

Mannen som ikke kan dø presenterer Fantomet som avisserie fra ende til annen og fra alle sider, med tegneserier og artikler. Men Fantomet kan på sin side, som andre 80-åringer,
utvilsomt fortelle en hel del om tiden som har gått.

FANTOMET
Utgis av Egmont Publishing
I salg fra 8. august 2016
Veil. utsalgspris: kr 169,90
128 sider

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Nå risikerer butikker bot på inntil 25 millioner kroner for kontant-nekt

01-05-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå risikerer butikker bot på inntil 25 millioner kroner for kontant-nekt

Fra 1. mai gjelder nye regler som kan gi butikker bot på inntil 25 millioner kroner for å nekte å ta imot kontant betaling fra kunder.

Les mer i RingeriksAvisa

USA og Ukraina har undertegnet mineralavtale

01-05-2025 Politikk NTB - avatar NTB

USA og Ukraina har undertegnet mineralavtale

USA og Ukraina har undertegnet en avtale som vil sikre amerikanerne fortrinnsrett til nye avtaler om utvinning av ukrainske naturressurser.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

30-04-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

Vipps lar nå barn under 15 år betale til bedrifter og organisasjoner med Vippsnummer.

Les mer i RingeriksAvisa

Kjørte bil kraftig medisinert – dømt til fengsel og bot

30-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En kvinne i 40-årene fra Hønefoss er dømt til fengsel, bot og tap av førerrett etter å ha kjørt bil i sterkt medikamentpåvirket tilstand.

Les mer i RingeriksAvisa