torsdag, 21 mai 2026 09:59

Frps Morten Wold tilbake på Stortinget

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Frps stortingsrepresentant Morten Wold er tilbake på Stortinget etter å ha blitt tatt for fyllekjøring og hatt permisjon siden påsketider. Frps stortingsrepresentant Morten Wold er tilbake på Stortinget etter å ha blitt tatt for fyllekjøring og hatt permisjon siden påsketider. Foto: Rune Stoltz Bertinussen / NTB

Etter å ha hatt permisjon siden påske da han ble tatt for fyllekjøring, er Frps stortingsrepresentant Morten Wold tilbake på Stortinget.

Wold trakk seg som første visepresident på Stortinget og ble innvilget permisjon etter å ha innrømmet alkoholproblemer, men nå er han tilbake bekrefter han overfor NRK.

Han ønsker ikke å kommentere saken noe utover det.

I en pressemelding skrev stortingsrepresentanten fra Buskerud at han over tid har hatt utfordringer, og at han har gjort alvorlige feil.

Morten Wold ble valgt inn på Stortinget for Frp i Buskerud i 2013. Siden 2017 har han sittet i presidentskapet, både som andre, tredje og første visepresident.

Wold ble i påsken stoppet av politiet på E18 ved Sandvika og blåste til over lovlig verdi. Politiet har tidligere opplyst til NRK at det blir et rettsmøte i løpet av juni. Wolds forvarer John Christian Elden har sagt at de ønsker saken til pådømmelse så raskt som mulig.

NTB

Andre saker å lese

Kripos advarer mot å se på sosiale medier som ufarlige

19-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Kripos advarer mot å se på sosiale medier som ufarlige

Barn og unge på sosiale medier har en økt risiko for å bli utsatt for kriminalitet. Ifølge Kripos etableres kontakt med barna ofte på plattformer som voksne oppfatter som ufarlige.

Les mer i RingeriksAvisa

Årets svakeste Høyre-måling

19-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Årets svakeste Høyre-måling

Høyre får 15,3 prosent på en ny måling fra Opinion, den svakeste oppslutningen siden Ine Eriksen Søreide ble valgt som partileder i februar.

Les mer i RingeriksAvisa

Far siktet for å ha leid prostituert til mindreårig sønn

18-08-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann er siktet for å ha leid en prostituert til sin sønn, som er under 16 år, skriver Nordlys.

Les mer i RingeriksAvisa

Tollerne tar mer narkotika: – Norge er et lukrativt marked

18-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Tollerne tar mer narkotika: – Norge er et lukrativt marked

Tolletaten har beslaglagt over 1,2 tonn hasj og i underkant av én million narkotiske piller i første halvdel av 2026. Det går mot et rekordår i hasjbeslag.

Les mer i RingeriksAvisa