tirsdag, 19 mai 2026 09:28

Lokfører slo alarm – tyveri ved jernbanelinje på Ringerike

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En person skal ha tatt seg inn på et anleggsområde ved Langevatnet på Ringerike og stjålet kabler og utstyr mandag kveld.

Politiet fikk melding klokken 19.55 fra en lokfører på Bergenstoget, som observerte mistenkelig aktivitet tett inntil jernbanelinjen. Ifølge meldingen skal en person ha vært inne på anleggsplassen og fjernet materiell.

Politiet rykket ut til stedet og har sikret spor, men det er foreløpig uklart hvor mye som er stjålet og hvilken verdi tyveriet har.

Saken er avsluttet fra politiets side, uten at det per nå er meldt om pågripelser.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Kripos advarer mot å se på sosiale medier som ufarlige

19-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Kripos advarer mot å se på sosiale medier som ufarlige

Barn og unge på sosiale medier har en økt risiko for å bli utsatt for kriminalitet. Ifølge Kripos etableres kontakt med barna ofte på plattformer som voksne oppfatter som ufarlige.

Les mer i RingeriksAvisa

Årets svakeste Høyre-måling

19-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Årets svakeste Høyre-måling

Høyre får 15,3 prosent på en ny måling fra Opinion, den svakeste oppslutningen siden Ine Eriksen Søreide ble valgt som partileder i februar.

Les mer i RingeriksAvisa

Far siktet for å ha leid prostituert til mindreårig sønn

18-08-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann er siktet for å ha leid en prostituert til sin sønn, som er under 16 år, skriver Nordlys.

Les mer i RingeriksAvisa

Tollerne tar mer narkotika: – Norge er et lukrativt marked

18-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Tollerne tar mer narkotika: – Norge er et lukrativt marked

Tolletaten har beslaglagt over 1,2 tonn hasj og i underkant av én million narkotiske piller i første halvdel av 2026. Det går mot et rekordår i hasjbeslag.

Les mer i RingeriksAvisa