fredag, 15 mai 2026 08:46

Lastebilkran kan ha truffet jernbaneovergang nær Hokksund

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet jobber med å finne føreren av lastebil som veltet på E134 Mjøndalen og Hokksund. Ett kjørefelt er stengt, og lastebilens kran kan ha truffet jernbanen.

Sørøst politidistrikt meldte om hendelsen, som skjedde like etter avkjøringen til Steinberg, klokka 3.55 natt til fredag. Velten skjedde i retning Hokksund. Lastebilen ligger på siden.

– Lastebilen er påmontert kran. Det fremstår som at kranen har truffet en jernbaneovergang som går over E134. En representant fra Bane Nor er på stedet for å undersøke skadene, skriver operasjonsleder Vegar Dale Møane.

Politiet har ikke klart å finne føreren av lastebilen, men opplyser til pressen at vitner har sett to personer løpe fra lastebilen etter hendelsen.

Jernbanestrekningen forbi stedet er ifølge Bane Nor stengt fram til søndag morgen på grunn av arbeid mellom Drammen og Kongsberg.

NTB

Andre saker å lese

Dette blir de travleste dagene på norske lufthavner i sommer

18-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Dette blir de travleste dagene på norske lufthavner i sommer

Fredag 19. juni markerer starten årets sommerutfart. De neste ukene er det ventet nesten seks millioner reisende gjennom Oslo lufthavn. En dag skiller seg ut.

Les mer i RingeriksAvisa

Politiet fant kokain i bygård i Hønefoss sentrum

17-06-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Politiet fant kokain i bygård i Hønefoss sentrum

En mann i 30-årene er dømt etter at politiet fant kokain i en bygård i Hønefoss sentrum.

Les mer i RingeriksAvisa

Slik måler de hvor mange som ser VM-kampene

17-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Slik måler de hvor mange som ser VM-kampene

Det er VM-feber i Norge, og hele 1.476.000 seere så på det meste nattens 4-1-seier over Irak på TV 2.

Les mer i RingeriksAvisa

Kronprinsesse Mette-Marit er lungetransplantert

17-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Kronprinsesse Mette-Marit er lungetransplantert

Kronprinsessen har gjennomgått en vellykket lungetransplantasjon ved Rikshospitalet i Oslo, opplyser Slottet.

Les mer i RingeriksAvisa