søndag, 11 januar 2026 11:24

Gutt ranet inne på McDonalds-restaurant i Bergen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet har pågrepet to menn i Bergen sentrum etter at en gutt i midten av tenårene ble ranet inne på en McDonalds-restaurant på Torgallmenningen.

– To unge menn skal ha truet fornærmede til å gi fra seg verdisaker og noen klesplagg. Fornærmede ble ikke fysisk skadet, men opplevde situasjonen som svært ubehagelig, opplyser operasjonsleder Morten Rebnord i Vest politidistrikt.

Politiet ble varslet om ranet klokken 01.30. Det var gutten selv som kontaktet politiet.

Noen timer senere ble to menn pågrepet i Bergen sentrum.

– Plagg og verdisaker som tilhører fornærmede, ble funnet på begge mennene. De er innsatt i varetekt, opplyser Rebnord.

NTB

Andre saker å lese

Erkjenner straffeskyld – politiet ber om fire ukers varetekt

27-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Mannen som er siktet for drapet på en kvinne i midten av 30-årene på Jevnaker i Ringerike kommune, erkjenner straffeskyld. Politiet vil tirsdag be om fire ukers varetektsfengsling.

Les mer i RingeriksAvisa

Norske mediebedrifter tar Meta til retten

27-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Norske mediebedrifter tar Meta til retten

Store norske mediebedrifter som TV 2, Schibsted og NRK vil stanse Meta og tar saken til norsk rett.

Les mer i RingeriksAvisa

Bilfører omkom i frontkollisjon i Hallingdal

26-10-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Bilføreren omkom da en personbil og et vogntog frontkolliderte på riksvei 7 i Flå i Hallingdal mandag formiddag.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann siktet for drap i Hønefoss

26-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Mann siktet for drap i Hønefoss

En mann er siktet for drap etter at en utenlandsk kvinne ble funnet død i en bolig i Ringerike natt til mandag. Mannen knytter seg til hendelsen.

Les mer i RingeriksAvisa