mandag, 29 desember 2025 09:04

Kraftig brann i trafostasjon i Hallingdal

Skrevet av
Brannvesenet melder om kraftig brann i Kleivi Næringspark, på grensa mellom Hol og Ål. Brannvesenet melder om kraftig brann i Kleivi Næringspark, på grensa mellom Hol og Ål. Foto: Kjell Kleven / NTB

Brannvesenet melder om kraftig brann i Kleivi Næringspark, på grensa mellom Hol og Ål. Folk i området anbefales å lukke vinduer på grunn av røyk i området.

Ifølge lokalavisa Hallingdølen står flammene høyt til værs i trafostasjonen og det mange brannbiler, politi og ambulanse på plass mandag morgen.

Ifølge avisa avventer nødetatene situasjonen i fordi det er målt gass i lufta.

Sørøst politidistrikt meldte om utrykningen klokka 6.59 mandag, etter melding om brann i en trafostasjon. Brannvesenet var på plass under et kvarter seinere. Rett før klokka 8 opplyser politiet at E-verket er varslet og på vei til stedet.

– Det brenner kraftig på inngjerdet område. Deler av industriområdet er strømløst. Politiet anbefaler beboere i området å lukke vinduer/stenge ventilasjon på grunn av røyk i området, skriver politiet på politiloggen.

Andre saker å lese

Nasjonal krise: Norge til VM – staten åpner ølkrana etter kl. 03.00

10-04-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Nasjonal krise: Norge til VM – staten åpner ølkrana etter kl. 03.00

Det er ikke ofte regjeringen må gripe inn med ekstraordinære tiltak for å håndtere nasjonale krisetilstander. Pandemi, flom, krig – og nå: Norge i fotball-VM.

Les mer i RingeriksAvisa

Felleskjøpet i Hønefoss får søndagsåpent hagesenter

10-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Fra og med søndag 12. april åpner Felleskjøpet i Hønefoss sitt hagesenter også på søndager.

Les mer i RingeriksAvisa

Dette avgjør når du kan starte utendørsarbeidet

10-04-2026 RingeriksAvisas sider for Hus & Hjem Pressemelding fra ifi.no - avatar Pressemelding fra ifi.no

Dette avgjør når du kan starte utendørsarbeidet

Våren er høysesong for vedlikeholdsarbeid ute, og mange er raske med å finne frem vaskekost og malerulle når sola titter frem. Men det er ikke alt som bør gjøres med...

Les mer i RingeriksAvisa

Kjørte i 141 km/t på E16 – mistet førerkortet

10-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

UP gjennomførte torsdag kveld en fartskontroll på E16 ved Hensmoen i Ringerike, hvor fartsgrensen er 80 km/t.

Les mer i RingeriksAvisa