fredag, 17 oktober 2025 10:39

Arbeiderpartiet fjernet nettside med skryt av gratis ferge

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Arbeiderpartiets nettomtale av at de har innført gratis ferger før valget, er blitt fjernet. Arbeiderpartiets nettomtale av at de har innført gratis ferger før valget, er blitt fjernet. Foto: Skjermdump av Arbeiderpartiets nettside / NTB

Arbeiderpartiets nettomtale av at de har innført gratis ferger før valget, er blitt fjernet, skriver VG

.Regjeringen foreslår i statsbudsjettet å fjerne ordningen med gratis ferge og i stedet ha en rabattordning. Grepet er blant flere som har vekket harme hos tidligere regjeringspartner Senterpartiet, som sier de ikke vil forhandle om det nåværende budsjettforslaget.

Om man fredag søker på «Arbeiderpartiet fergepriser» på Google, får man kobling til en side fra partiet der det står «Arbeiderpartiet har halvert billettprisene på ferge og har gjort fergene til samfunn uten veiforbindelse til fastlandet gratis». Men når man klikker på koblingen, kommer en beskjed om at siden ikke lenger finnes, skriver avisa.

VG har brukt nettarkivverktøyet waybackmachine og funnet ut at siden ble endret en gang mellom 12. september, fire dager etter valget, og fredag.

NTB

Andre saker å lese

40.000 rådyrjegere er klare: Bukkejakten er i gang

10-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

40.000 rådyrjegere er klare: Bukkejakten er i gang

Mandag starter bukkejakten. Det er et sikkert tegn på at høsten står for døren og at jaktsesongen er i gang for alvor.

Les mer i RingeriksAvisa

MDG vil skrote norgespris: – Ute av kontroll

10-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

MDG vil skrote norgespris: – Ute av kontroll

MDG mener norgespris er blitt altfor dyr og vil skrote ordningen. I stedet foreslår partiet en fast rabatt på 1000 kroner i måneden i vinterhalvåret.

Les mer i RingeriksAvisa

Tre pålegg etter uvarslet kontroll hos Sparmax

09-08-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tre pålegg etter uvarslet kontroll hos Sparmax

Et uvarslet kontrollbesøk hos Sparmax på Hensmoen har ført til tre pålegg fra Arbeidstilsynet. Påleggene gjelder registrering av arbeidstid, dokumentasjon på godkjent truckføreropplæring og arbeid på flere påfølgende søndager.

Les mer i RingeriksAvisa

Småfly havnet på taket på Kjeller flyplass

08-08-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Et småfly fikk problemer da det skulle lande på Kjeller flyplass i Akershus lørdag formiddag. Flyet ble liggende på taket. Begge de to som var om bord, er uskadet.

Les mer i RingeriksAvisa