mandag, 23 juni 2025 20:54

Turgåer bitt i armen av bjørn

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En turgåer som var ute med hunden, er blitt bitt av en bjørn i Jarford i Finnmark, opplyser politiet.

– Turgåeren var på en kveldstur med hunden sin da bjørnen gikk til angrep, skriver operasjonsleder Arnt Gunnar Øvergaard i Finnmark politidistrikt i politiloggen.

Personen ble bitt i armen og er nå til legebehandling. Politiet opplyser at det er en hel del bjørn i området, noe som tiltrekker skuelystne.

– Vi oppfordrer befolkningen om ikke å oppsøke bjørnene da de både kan bli stresset og miste sin naturlige skyhet for mennesker. Statens Naturoppsyn er varslet og har dratt til stedet for å gjøre undersøkelser, skriver Øvergaard.

Politiet mener det trolig dreier seg om en enslig hann eller en bjørnebinne med unger.

NTB

Andre saker å lese

Elg skutt på Frogner

11-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En elg ble torsdag morgen observert i morgenrushet på vestkanten i Oslo. Etter en stund ble elgen skutt og avlivet av Viltnemnda.

Les mer i RingeriksAvisa

Dagny: – Når du går ut av komfortsonen, lærer du hvem du er

10-06-2026 Musikk NTB - avatar NTB

Dagny: – Når du går ut av komfortsonen, lærer du hvem du er

Dagny har et ønske om å utfordre seg selv og gå ut av komfortsonen. Fredag slipper hun «Dancefloor Erotica» – et dansbart album hun beskriver som det morsomste og mest...

Les mer i RingeriksAvisa

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

10-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

I mai ble soppsykdommen rød marg oppdaget i norske jordbær. Likevel har forbrukerne liten grunn til bekymring, ifølge Gartnerhallen.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

09-06-2026 Nyheter Av Trond Schieldrop - avatar Av Trond Schieldrop

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

Det startet som en interesse og et lite verksted hjemme i garasjen. Nå leverer Øistein Røste spesialløsninger til norske industribedrifter.

Les mer i RingeriksAvisa