søndag, 06 april 2025 10:10

Kirkeklokker kimte i nesten én time i Bergen i natt – beruset ungdom sto bak

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En vaktmester måtte rykke ut til Johanneskirken i Bergen midt på natten etter at en angivelig beruset ungdom tok seg inn i kirken og slo på kirkeklokkene.

– Klokken ble slått av klokken 05.06, så det var en liten time med kirkeklokker i natt, sier operasjonsleder Dan Erik Johannessen til Bergens Tidende (BT).

Han tror mange naboer våknet av kimingen, som ble satt i gang klokken 04.12 i natt. Hele seks personer ringte politiet om hendelsen.

Ungdommen som mistenkes for å stå bak klokkeklangen, skal ha klatret i et stillas ved kirken og deretter ha tatt seg inn i kirkebygget. Etterpå skal vedkommende ha løpt fra stedet, ifølge BT. Politiet vet foreløpig ikke hvem vedkommende er.

Det pågår vedlikehold ved Johanneskirken om dagen, som ligger i sentrum av Bergen midt på universitetsområdet. Kirken er kjent for å ha Bergens høyeste tårn.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Maxbo legger ned fire varehus – 30 ansatte berøres

11-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Maxbo legger ned fire varehus – 30 ansatte berøres

Byggevarekjeden Maxbo legger ned varehusene i Trondheim, Dokka, Nesbyen og Mandal. 30 ansatte er berørt.

Les mer i RingeriksAvisa

Ny utstilling viser fram norske steinaldermennesker for første gang

11-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ny utstilling viser fram norske steinaldermennesker for første gang

Utseendet til de aller første menneskene som er funnet i Norge, er nå rekonstruert av forskerne. I en ny utstilling på Kulturhistorisk museum presenteres tre norske steinaldermennesker og deres liv.

Les mer i RingeriksAvisa

Glimt fikk rødt kort og keeperskade i Tyskland: – Utklassing

11-09-2026 Sport NTB - avatar NTB

Glimt fikk rødt kort og keeperskade i Tyskland: – Utklassing

Bodø/Glimt holdt stand i en omgang, men fikk etter pause kjenne nivået til Bayern München.

Les mer i RingeriksAvisa

Støre mener Norge ikke har noen drivstoffkrise

10-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Støre mener Norge ikke har noen drivstoffkrise

Da han møtte Frp-leder Sylvi Listhaug til debatt om drivstoffavgiftene torsdag, sa statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) at det ikke er noen drivstoffkrise i Norge.

Les mer i RingeriksAvisa