mandag, 10 mars 2025 09:10

Hoppsponsor trekker seg etter VM-skandalen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Hopplandslagets trener Magnus Brevig og sportssjef Jan-Erik Aalbu møtte pressen i Granåsen etter at to norske hoppere ble disket og anklaget for juks i storbakkekonkurransen i VM i Trondheim. Hopplandslagets trener Magnus Brevig og sportssjef Jan-Erik Aalbu møtte pressen i Granåsen etter at to norske hoppere ble disket og anklaget for juks i storbakkekonkurransen i VM i Trondheim. Foto: Terje Pedersen / NTB

Advokatfirmaet Help trekker seg umiddelbart fra sin sponsoravtale med det norske hopplandslaget, melder VG.

Det skjer etter et krisemøte i kjølvannet av helgens skandale i ski-VM der Norge ble tatt for å jukse med hoppdresser.

– Det er trist at norsk hoppsport i løpet av noen få døgn bryter ned tilliten den var i ferd med å gjenopprette, etter flere sesonger der annet enn prestasjonene i hoppbakken har stjålet oppmerksomheten, sier kommunikasjonsdirektør Dag Are Børresen i advokatfirmaet Help til VG.

– Vi har derfor informert hopplandslaget og Norges Skiforbund om at vi umiddelbart trer ut av sponsoravtalen, og at vår logo skal fjernes fra utøvernes drakter og annet materiell før Raw Air og Holmenkollen Skifestival. Help har som visjon at «Rett skal være rett. For alle». Det sier seg selv at det ikke er forenlig å ha vår logo på draktene til et lag som jukser, sier Børresen videre.

Help er en av seks hovedsponsorer for det norske hopplandslaget. Avtalen til advokatfirmaet hadde utløpsdato 1. mai, men Help trekker seg altså fra samarbeidet umiddelbart.

De øvrige fem hovedsponsorene er Nammo, Advanzia Bank, Toyota, Bildeler.no og Fibra.

NTB

Andre saker å lese

Førerkortbeslag og sykehusinnleggelse etter ATV-ulykke

14-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tidlig i morges rykket nødetatene ut til en trafikkulykke på Gamle Bygdevei i Ringerike, hvor en ATV hadde kjørt inn i et autovern. Ulykken ble meldt kl. 05:55.

Les mer i RingeriksAvisa

«Affeksjonsverdi» åpner Oslo Pix Filmfestival

13-06-2025 Film NTB - avatar NTB

«Affeksjonsverdi» åpner Oslo Pix Filmfestival

Norgespremieren på filmen «Affeksjonsverdi» blir under festivalen Oslo Pix Filmfestival. Joachim Trier vant Grand Prix-prisen for filmen i Cannes.

Les mer i RingeriksAvisa

Nordea tror Norges Bank skal kutte to ganger i år, men venter til høsten

13-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nordea tror Norges Bank skal kutte to ganger i år, men venter til høsten

Prisveksten og utsiktene til bedriftene tilsier at Norges Bank senker rentebanen til uka. Men selve kuttet kommer først til høsten, ifølge Nordea Markets.

Les mer i RingeriksAvisa

Wolt og Foodora blir kalt inn på teppet

13-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Wolt og Foodora blir kalt inn på teppet

Arbeidsministeren og justisministeren kaller inn ledelsen i Wolt og Foodora til møte etter avsløringer om alvorlige arbeidsforhold og mulig arbeidslivskriminalitet.

Les mer i RingeriksAvisa