mandag, 03 mars 2025 21:32

En person evakuert ut av bolig i Hønefoss etter melding om brann

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Nødetatene har reddet ut en person fra en bolig i Hønefoss etter å ha mottatt varsel om brann.

To personer er registrert på adressen, opplyste Sørøst politidistrikt mandag ettermiddag.

Nødetatene ble klokka 17.41 varslet om røykutvikling fra boligen. Kort tid etter kom brannvesenet fram til adressen.

– Brannvesenet har vært inne i første etasje og evakuert en person, skriver operasjonsleder Tom Richard Skuggedal i en oppdatering.

Tilstanden på personen som er evakuert er det ikke opplyst om.

I en oppdatering ved 18-tiden opplyste politiet at brannvesenet hadde kontroll på røykutviklingen på adressen.

NTB

Andre saker å lese

Espen Barth Eide beklager feil om habilitet

11-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Espen Barth Eide beklager feil om habilitet

Utenriksminister Espen Barth Eide beklager feil i håndteringen av egen habilitet da hans sønn før jul ble valgt ut som praktikant ved ambassaden i Paris.

Les mer i RingeriksAvisa

Datasvar flytter

11-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Etter å ha vært på Vesterntangen i mange år, flytter nå Datasvar fra Nansenveien 1 til Hvervenmoveien 45.

Les mer i RingeriksAvisa

Kvinne i 70-årene funnet død etter leteaksjon i Hønefoss

11-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Mange beboere på Nordsiden i Hønefoss ble natt til onsdag vekket av lavtflygende helikopter i forbindelse med en leteaksjon etter en savnet kvinne.

Les mer i RingeriksAvisa

Rekordmange velger yrkesfag

10-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Rekordmange velger yrkesfag

For fjerde år på rad er det flere som starter på yrkesfag enn studieforberedende. Aldri før har yrkesfag-tallene vært høyere.

Les mer i RingeriksAvisa