søndag, 26 januar 2025 10:39

Ventura med sterk fjerdeplass på Torrey Pines: – Veldig kult

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Kris Ventura i aksjon på Torrey Pines-banen i helgens PGA-turnering. Kris Ventura i aksjon på Torrey Pines-banen i helgens PGA-turnering. Foto: Denis Poroy / AP / NTB

Kristoffer Ventura avsluttet på en knallsterk fjerdeplass i den prestisjetunge PGA-turneringen på Torrey Pines-banen i San Diego-forstaden La Jolla.

Etter en bogey på 2. hull og birdier på 14. og 18. hull, endte Ventura med å fullføre den siste runden ett slag under par. For hele turneringen ble fasiten fem slag under par og en delt fjerdeplass.

Ventura var bare tre slag bak vinner Harris English fra USA og ett fattig slag unna en pallplassering.

– Veldig kult. Dette er et av mine favorittsteder på PGA-touren, så å spille bra her nå var utrolig kult. Jeg har gått og ventet litt på at spillet skulle komme fram, og det gjorde det denne uken. Det passer meg kanskje bra at det spilles tøft. Jeg var veldig bra mentalt og mange gode positive ting å ta med meg resten av året, sa nordmannen til Max etterpå.

Det var svært tøffe spilleforhold lørdag med mye vind. Også i dagene før spilte vinden en rolle.

– Det var veldig tøft. Det var faktisk utrolig tøft. Jeg vil si at jeg gjorde en god jobb og holdt meg tålmodig, sa Ventura.

Ventura har to topp-ti-plasseringer på de 53 PGA-turneringene han har spilt. Han har aldri før vært så høyt som topp fem. Dette er bare 20. gang han greier cuten halvveis i en turnering.

Farmers Insurance Open på Torrey Pines denne helgen spilles ikke søndag. Turneringen startet onsdag 22. januar og avsluttes lørdag 25. januar. Denne endringen i tidsplanen er gjort for å unngå konflikt med NFLs AFC- og NFC-mesterskapskamper, som spilles på søndag. Ved å avslutte turneringen på lørdag kan både spillere og seere følge med på begge arrangementene uten overlapping.
Dette er en spesiell tilpasning for denne turneringen, og de fleste PGA Tour-arrangementer følger fortsatt det tradisjonelle torsdag-til-søndag-formatet.

NTB

Beslektede artikler

Andre saker å lese

Finaleklare Jonas Lovv: – Bevis fra resten av Europa på at dette er noe fett

15-05-2026 Musikk NTB - avatar NTB

Finaleklare Jonas Lovv: – Bevis fra resten av Europa på at dette er noe fett

Norges artist Jonas Lovv gikk videre i Eurovision Song Contest etter å ha sunget rockelåten «Ya Ya Ya» i andre semifinale. Nå venter finalen lørdag.

Les mer i RingeriksAvisa

Lastebilkran kan ha truffet jernbaneovergang nær Hokksund

15-05-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Politiet jobber med å finne føreren av lastebil som veltet på E134 Mjøndalen og Hokksund. Ett kjørefelt er stengt, og lastebilens kran kan ha truffet jernbanen.

Les mer i RingeriksAvisa

Unge Venstre ønsker å fjerne Kristi himmelfartsdag som fridag

14-05-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Unge Venstre ønsker å fjerne Kristi himmelfartsdag som fridag

Unge Venstre ønsker å fjerne Kristi himmelfartsdag som fridag. Vi står i en tid der vi må få mer ut av ressursene, sier Unge Venstres leder.

Les mer i RingeriksAvisa

Frp dobbelt så store som Høyre i ny måling

14-05-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Frp dobbelt så store som Høyre i ny måling

Fremskrittspartiet fortsetter å sveve høyt og får 31 prosents oppslutning i en måling fra FriFagbevegelse. Det er partiets høyeste målte oppslutning på 18 år.

Les mer i RingeriksAvisa