mandag, 16 desember 2024 22:50

Satt på Stortinget i fire perioder – nå har Marianne Marthinsen meldt seg ut av Ap

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Marianne Marthinsen var tidligere toppolitiker i Ap. Nå melder hun seg ut av partiet. Marianne Marthinsen var tidligere toppolitiker i Ap. Nå melder hun seg ut av partiet. Foto: Vidar Ruud / NTB

Marianne Marthinsen, født på Jevnaker, representerte Oslo Arbeiderparti på Stortinget i fire perioder og var i tre år partiets finanspolitiske talsperson. Nå har hun meldt seg ut.

Marthinsen sier til Vårt Land at hun ikke ønsker oppmerksomhet om utmeldingen. Hun ønsker heller ikke å si noe om begrunnelsen for den.

Ifølge avisen får Marthinsen følge av andre tidligere Ap-profiler.

Maria Schumacher Walberg og Harald Jacobsen, som begge var Marthinsens rådgivere da hun var finanspolitisk talsperson i partiet fra 2014 til 2017, har meldt seg ut. Det bekrefter de overfor Vårt Land.

Jacobsen sier at utmeldingen skyldes hans opplevelse av en politisk ledelse som ikke tar ansvar.

Også Jonas Bals, som tidligere jobbet som partileder Jonas Gahr Støres rådgiver, har meldt seg ut av partiet.

«For meg handlet det om mangel på politisk og organisatorisk lederskap», skriver Bals til Vårt Land.

NTB

Andre saker å lese

To bortvist fra utested i Hønefoss

11-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann og en kvinne i 20-årene ble natt til søndag bortvist fra et utested i Hønefoss av politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Folk møter ikke til eget bryllup – nå vil kommunen innføre gebyr

11-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Folk møter ikke til eget bryllup – nå vil kommunen innføre gebyr

Flere brudepar som skal vies på rådhuset, avbestiller i siste liten eller dukker rett og slett ikke opp til eget bryllup. Nå varsler Lillestrøm kommune gebyr.

Les mer i RingeriksAvisa

Endrer navn på snusboksene: – Kan komme som et sjokk

11-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endrer navn på snusboksene: – Kan komme som et sjokk

Det nye tobakksdirektivet strammer grepet om tobakks- og snusprodusentene 11. mars neste år. Da blir det nye navn på snusboksene.

Les mer i RingeriksAvisa

Loveien 23 solgt for 5,4 millioner

10-10-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Loveien 23 solgt for 5,4 millioner

Loveien 23 er solgt for 5,4 millioner kroner, det høyeste oppgitte beløpet i ukens oversikt. Furumoen 36 følger med en kjøpesum på 4,25 millioner kroner, mens Harehaugveien 164 er solgt...

Les mer i RingeriksAvisa