fredag, 06 mai 2016 14:35

"GT-Sara" underholder i kirken

Skrevet av
"Akke" og "GT-Sara" "Akke" og "GT-Sara"

91 år gamle "GT-Sara" skal opptre i Ullerål kirke den 22. mai kl 19.00. Vi kontaktet menighetskontoret i Ullerål for å få vite om de visste hva slags underholdning "GT-Sara" var kjent for.

- Hun har vært her før, var svaret vi fikk. Videre skal det ha vært et enstemmig menighetsråd som har behandlet saken og godkjent utleie av kirkerommet til underholdningen.

"GT-Sara" - som forøvrig heter Gerd Toreid - har stor spredning på sitt reportoar. Impresario Arvid Strand kan fortelle at "GT-Sara" selv er kristen med fartstid fra Frelsesarmeen og at hun passer seg vel for å være "innenfor" når hun opptrer i kirker.

På programmet står Jim Reeves, Johnny Cash og Alf Prøysen. Med seg har hun Arvid "Akke" Strand.

Billetter ved inngangen koster kr 250,- Barn kommer inn gratis.


Nedenfor ser du et par videoer som ikke er fra kirker.


Andre saker å lese

Feil på tale- og mobildata

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Telenor har registrert en feil på mobil tale og mobildata. De jobber nå med kartlegging og feilsøk for å få en oversikt over omfang og kundekonsekvenser.

Les mer i RingeriksAvisa

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa