lørdag, 23 november 2024 09:32

Oddvar Røysi styrker Helitrans med 50 millioner kroner

Skrevet av
Oddvar Røysi styrker Helitrans med 50 millioner kroner Foto: Helitrans/AI

Helikopterselskapet Helitrans får en solid økonomisk oppgradering og sikrer samtidig en rekordstor kraftlinjekontrakt på Vestlandet.

Helitrans, en ledende aktør innen helikoptertjenester i Norge, mottar 50 millioner kroner i egenkapital fra eieren Oddvar Røysi. Denne investeringen styrker selskapets finansielle grunnmur og legger til rette for videre vekst.

– Vi tilfører nå 50 millioner kroner i egenkapital for å styrke Helitrans’ posisjon for fremtiden. Selskapet har en profesjonell drift, en bransjeledende sikkerhetskultur og leverer tjenester av høy kvalitet, sier Oddvar Røysi.

Administrerende direktør Ole Christian Melhus fremhever at kapitaltilførselen vil gjøre Helitrans til et enda mer robust og lønnsomt selskap:
– Vårt mål er å levere den høyeste sikkerheten og kvaliteten til konkurransedyktige priser, til beste for våre kunder og ansatte.

Rekordstor kontrakt på Vestlandet

Samtidig har Helitrans sikret sin største kontrakt noensinne. Selskapet skal levere helikoptertjenester til kraftlinjebygging på Vestlandet, som en del av Statnetts omfattende prosjekt for å styrke kraftnettet. Oppdraget, som starter i januar 2025 og varer i to og et halvt år, inkluderer transport av materialer, personell og betong.

– Dette oppdraget gir oss muligheten til å videreutvikle vår spisskompetanse og støtte samfunnskritiske prosjekter. Vi forventer at det vil bidra til en betydelig resultatforbedring, sier Melhus.

Med en styrket økonomi og en rekordstor kontrakt er Helitrans godt posisjonert for å møte fremtidige utfordringer og muligheter i markedet.

Andre saker å lese

Sinte bier gikk til angrep i fransk by – 24 personer skadet

08-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Tre personer ble livstruende skadet da sinte bier gikk til angrep i den franske byen Aurillac søndag.

Les mer i RingeriksAvisa

Forslag om alderskontroll i sosiale medier sendes på høring

07-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Forslag om alderskontroll i sosiale medier sendes på høring

Automatisk alderskontroll vil gjøre internett tryggere for barn, mener regjeringen. Nå skal forslaget om strengere regler for barns tilgang til sosiale medier sendes ut på høring.

Les mer i RingeriksAvisa

Ferierende nordmenn advares mot manipuleringssvindel

07-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Ferierende nordmenn advares mot manipuleringssvindel

Skal du til USA, Storbritannia eller Canada i ferien? Da trenger du ESTA- eller ETA-tillatelse, og lurendreiere vet å loppe deg for penger.

Les mer i RingeriksAvisa

Trump: Latterlig at Elon Musk har stiftet politisk parti

07-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Trump: Latterlig at Elon Musk har stiftet politisk parti

USAs president Donald Trump mener det er latterlig at Elon Musk har stiftet det politiske partiet America Party.

Les mer i RingeriksAvisa