søndag, 03 november 2024 20:19

Mann omkom i trafikkulykke i Gran

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En mann i 30-årene omkom i trafikkulykken på riksvei 4 ved Lygnasæter i Gran kommune søndag. Pårørende er varslet.

Innlandet politidistrikt meldte om ulykken i 11.30-tiden.

Det var to involverte i ulykken, der en bil kjørte av veien. Den andre, en kvinne i 30-årene fra Akershus, er fløyet til Ullevål sykehus med alvorlige skader.

– Vi kjenner ikke til tilstanden til den tilskadekomne utover at skaden beskrives som alvorlig, skriver operasjonsleder Bård Einar Hoft i en melding til pressen.

Politiet vet fortsatt ikke noe om årsaken til ulykken. De bekrefter at kun et kjøretøy har vært involvert.

– Vi gjør nå hovedsakelig tekniske undersøkelser på stedet for å komme til bunns i årsakssammenhengen, sier operasjonslederen til NTB.

Veien ble litt før klokken 17 åpnet igjen.

NTB

Andre saker å lese

Verdens største studentundersøkelse

09-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Verdens største studentundersøkelse

Studentenes helse- og trivselsundersøkelse (SHoT) er Norges største kartlegging av hvordan studenter faktisk har det – fysisk, psykisk, sosialt og i studiesituasjonen.

Les mer i RingeriksAvisa

Mona Juul går av som ambassadør – fortsetter å forklare seg for UD

09-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Mona Juul går av som ambassadør – fortsetter å forklare seg for UD

Mona Juul går av som ambassadør etter kontakten som er avdekket med Jeffrey Epstein. – Alvorlig svikt i dømmekraft, mener Espen Barth Eide (Ap).

Les mer i RingeriksAvisa

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 6

07-02-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 6

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Kronprinsesse Mette-Marit beklager til kongen og dronningen – vil forklare seg

06-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Kronprinsesse Mette-Marit beklager til kongen og dronningen – vil forklare seg

Kronprinsesse Mette-Marit beklager for situasjonen hun har plassert kongehuset i, i en ny uttalelse om det hun beskriver som sitt vennskap med Jeffrey Epstein.

Les mer i RingeriksAvisa