søndag, 08 september 2024 17:23

Jente på ett år angrepet av ørn

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En 20 måneder gammel jente ble lørdag angrepet av en ørn i Orkland kommune i Trøndelag.

Politiet i Trøndelag ble klokka 16.40 lørdag ettermiddag kontaktet av AMK-sentralen som ville at de skulle kontakte Viltnemnda.

– En ørn hadde angrepet en jente i Svorkmo, og ambulanse var på vei. De slet med å få ørna vekk og ville ha varslet Viltnemnda. Dette var et helseoppdrag, og linken til Viltnemnda var eneste befatningen vi hadde med dette, sier operasjonsleder Ellen Maria Brende i Trøndelag politidistrikt til Adresseavisen.

Politiet varslet viltnemnda i Orkland etter kontakten med AMK-sentralen. Jenta ble tatt med ambulanse, men skadene fremsto ikke som alvorlig, ifølge Brende.

Viltnemnda har vært involvert, og ørnen er nå død.

Adresseavisen har vært i kontakt med jentas far. Han bekrefter hendelsesforløpet, men sier at familien ikke vil kommentere saken mer.

NTB

Andre saker å lese

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

Regjeringen foreslår å endre loven om voldelige elever. De vil ha varsel om voldshistorikk eller bråk før eleven begynner på ny skole.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå nærmer det seg badetemperaturer i sjøen

16-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Dagens beste badetemperatur i sjøen blir i Oslo med 17,1 grader. Det er mellom klokken 15 og 18, og ved samme tid blir det bølger på opp til 0,3 meter.

Les mer i RingeriksAvisa

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

Spanjoler spruter ned turister med vannpistoler for å protestere mot masseturismen i landet, som de mener driver opp leieprisene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person pågrepet etter knivstikking i Jevnaker

15-06-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer skal ifølge politiet ha slåss med en kniv i Jevnaker. En person er pågrepet og ingen er alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa