fredag, 06 september 2024 09:57

Etterlyst ruskjørte på E16 i Hole - vill politijakt

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Ved 4-tiden fredag morgen kom det melding fra en veiarbeider ved Norderhov om en bil som kjørte voldsomt forbi pågående veiarbeid.

Bilen var ute i grøfta, men kom seg opp igjen og kjørte i retning Oslo. Bilen kjørte på en lastebil som var involvert i veiarbeidet. Lastebilen fikk punktert det ene dekket, og bilen fikk skader i front. Politiet i Oslo ble varslet om hendelsen.

En patrulje fra Oslo fikk observasjon på den aktuelle bilen. Bilen presset seg frem og krasjet på nytt med en lastebil som fikk dieseltanken revet opp. Bilen ble tilslutt sperret inne av to patruljer fra Oslo. Patruljen fikk kontroll på fører som forsøkte å løpe fra stedet. Det var også en passasjer i bilen som politiet fikk kontroll på.

Både fører og passasjer ble kjørt til legevakten i Bærum. Fører fremsto som åpenbart beruset/ruset og ble fremstilt for nødvendige prøver. Fører var etterlyst fra Vest politidistrikt.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Fagforening anmelder Felleskjøpet for søndagsåpent

11-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Fagforening anmelder Felleskjøpet for søndagsåpent

LO-forbundet Handel og Kontor mener Felleskjøpet ikke har lov til å ha åpent på søndager og varsler en anmeldelse av saken. Kjeden mener å ha sitt på det tørre.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - dette ble solgt i begynnelsen av april

11-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - dette ble solgt i begynnelsen av april

Det har vært god aktivitet i eiendomsmarkedet i Ringerike de første dagene i april. Den høyeste registrerte overdragelsen gjelder Storgata 1, som gikk for 20 millioner kroner. Flere boliger har...

Les mer i RingeriksAvisa

Nasjonal krise: Norge til VM – staten åpner ølkrana etter kl. 03.00

10-04-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Nasjonal krise: Norge til VM – staten åpner ølkrana etter kl. 03.00

Det er ikke ofte regjeringen må gripe inn med ekstraordinære tiltak for å håndtere nasjonale krisetilstander. Pandemi, flom, krig – og nå: Norge i fotball-VM.

Les mer i RingeriksAvisa

Felleskjøpet i Hønefoss får søndagsåpent hagesenter

10-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Fra og med søndag 12. april åpner Felleskjøpet i Hønefoss sitt hagesenter også på søndager.

Les mer i RingeriksAvisa