mandag, 02 september 2024 09:06

Lite gjennomtenkt skiltplassering?

Skrevet av
Lite gjennomtenkt skiltplassering? Foto: Frank Tverran

Det er rimelig å anta at et skilt med utførelse på begge sider koster betydelig mer enn et skilt med informasjon kun på én side. Selv om designet på skiltet er flott, er det tydelig at skiltbestiller ikke har tenkt nøye gjennom plasseringen.

Vi skjønner hvorfor man har valgt denne plasseringen, for om skiltet hadde blitt plassert på tvers av gateretningen, ville det blitt dårlig synlig i svingen. Når gaten i tillegg er enveiskjørt, blir effekten av et tosidig skilt minimal. Det er vanskelig å forstå hvorfor det er brukt ekstra penger på et slikt skilt, spesielt når det allerede finnes et funksjonelt skilt på husveggen. Nå står det aktuelle skiltet ved siden av et lignende skilt, med den ene siden vendt inn mot husveggen.

En langt bedre plassering ville vært i krysset mellom Hønengata og Glatveds gate. Der ville skiltet vært synlig for trafikk fra begge retninger og kunne ha ledet bilene inn til parkeringsplassen ved Riddergården.

riddergarden2

Baksiden av dette flotte skiltet er det ikke mange som ser. Foto: Frank Tverran.

Andre saker å lese

Drivstoffkutt koster like mye som gratis barnehage eller tannhelsereform

04-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Drivstoffkutt koster like mye som gratis barnehage eller tannhelsereform

Prisen for å kutte i drivstoffavgiftene tilsvarer flere omstridte forslag i Stortinget. – Dette handler ikke om å bruke penger, sier Frp-leder Sylvi Listhaug.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike i uke 14 - 2026

04-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike i uke 14 - 2026

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-drapet: Tiltalte nekter straffskyld for drap og drapsforsøk

03-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hønefoss-drapet: Tiltalte nekter straffskyld for drap og drapsforsøk

47-åringen erkjenner voldshandlingen mot ekskona, men mener han ikke ville drepe henne.

Les mer i RingeriksAvisa

Diesel ble 35 øre billigere etter Stortingets avgiftskutt

02-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Diesel ble 35 øre billigere etter Stortingets avgiftskutt

Onsdag trådte reduksjonen i drivstoffavgiftene i kraft. Men bilistene har ikke fått glede av avgiftskuttet. Dieselprisene er bare 35 øre lavere enn dagen før.

Les mer i RingeriksAvisa