mandag, 26 august 2024 14:13

Over 100 journalister har søkt om å få dekke prinsessebryllupet

Skrevet av
Prinsesse Märtha Louise og Durek Verrett skal gifte seg denne uken i Geiranger. Prinsesse Märtha Louise og Durek Verrett skal gifte seg denne uken i Geiranger. Foto: Geir Olsen / NTB

Hittil har 101 journalister og redaksjonelle medarbeidere søkt om å få pressetilgang til bryllupet til prinsesse Märtha Louise og forloveden Durek Verrett.

Og flere kommer antakeligvis til å søke om det, sier presse- og kommunikasjonsrådgiver for bryllupet, Simon Eriksen Valvik, til Kampanje.

– Det er overveldende tall, men likevel som forventet. Jeg gleder meg veldig til å møte dem og skal gjøre det jeg kan for at de skal få en god opplevelse, sier han.

Flere av journalistene tilhører dessuten utenlandske medier. Fra før er det kjent at prinsessen og forloveden har solgt bilderettighetene til bryllupet til det britiske ukebladet Hello.

Lørdag 31. august skal prinsesse Märtha Louise og forloveden Durek Verrett gifte seg i Geiranger.

Andre saker å lese

Drivstoffkutt koster like mye som gratis barnehage eller tannhelsereform

04-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Drivstoffkutt koster like mye som gratis barnehage eller tannhelsereform

Prisen for å kutte i drivstoffavgiftene tilsvarer flere omstridte forslag i Stortinget. – Dette handler ikke om å bruke penger, sier Frp-leder Sylvi Listhaug.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike i uke 14 - 2026

04-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike i uke 14 - 2026

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-drapet: Tiltalte nekter straffskyld for drap og drapsforsøk

03-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hønefoss-drapet: Tiltalte nekter straffskyld for drap og drapsforsøk

47-åringen erkjenner voldshandlingen mot ekskona, men mener han ikke ville drepe henne.

Les mer i RingeriksAvisa

Diesel ble 35 øre billigere etter Stortingets avgiftskutt

02-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Diesel ble 35 øre billigere etter Stortingets avgiftskutt

Onsdag trådte reduksjonen i drivstoffavgiftene i kraft. Men bilistene har ikke fått glede av avgiftskuttet. Dieselprisene er bare 35 øre lavere enn dagen før.

Les mer i RingeriksAvisa