fredag, 02 august 2024 08:00

Tyrkia blokkerer Instagram

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Tyrkia har blokkert tilgangen til Instagram uten å oppgi noen grunn eller hvor lenge blokkeringen skal vare.

Blokkeringen skjer etter at en rådgiver til president Recep Tayyip Erdogan kritiserte Instagram for det han kalte en beslutning om å blokkere kondolanser etter drapet på Hamas-lederen Ismail Haniyeh.

– Dette er rett og slett sensur, sa kommunikasjonsrådgiveren Fahrettin Altun på X og la til at Instagram ikke hadde vist til noen brudd på regler for beslutningen.

NTB

Andre saker å lese

Tre unge kvinner døde i Hamar-brann og én fortsatt savnet: – Dypt tragisk

08-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Tre unge kvinner døde i Hamar-brann og én fortsatt savnet: – Dypt tragisk

Tre kvinner på 18 og 19 år er funnet omkommet etter brannen i Hamar. Ytterligere én jevnaldrende kvinne er savnet. – Dypt tragisk sak, sier politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

18-åring arrestert i Hønefoss

07-09-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Natt til søndag måtte en 18-åring en tur til Drammen og politiets arrest. Han lagde bråk og var veldig beruset. Det ble opprettet sak hos politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Italiensk 15-åring gjort til helgen av paven

07-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Italiensk 15-åring gjort til helgen av paven

Titusenvis samlet seg i Vatikanet da den italienske tenåringen Carlo Acutis ble gjort til helgen av paven. Han døde av leukemi i 2006.

Les mer i RingeriksAvisa

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 36

06-09-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 36

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa