søndag, 21 juli 2024 20:49

Mann i morgenkåpe i bilkrasj – blåste til over 2,5 i promille

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En mann i morgenkåpe er mistenkt for promillekjøring etter å ha blåst til over 2,5 i promille. Politiet rykket ut etter at han krasjet bilen. Haugesunds Avis meldte først om saken.

– Det var egentlig bare noen som meldte at de ser en mann som har krasjet, og at han går rundt i en åpen morgenkåpe, forklarer operasjonsleder Steinar Knudsen til VG.

Han forteller at mannen ikke hadde på seg så mye under morgenåpen.

Da politiet kom til åstedet, var mannen borte. I stedet møtte de på en annen mann iført morgenkåpe, uten at politiet kjenner sammenhengen.

Til slutt kom den riktige morgenkåpe-mannen i tilbake.

– Han tenkte nok ikke helt klart. Han blåste over 2,5. Nå er han jo fremstilt for lege som tar blodprøver av ham. Det blir ikke mulighet med avhør i dag på grunn av tilstanden, opplyser operasjonslederen til VG.

NTB

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune i uke 12 - 2026

21-03-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune i uke 12 - 2026

Her kommer den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Mette-Marit sier hun ikke husker Epstein-googling: – Visste ikke at han var en o…

20-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Mette-Marit sier hun ikke husker Epstein-googling: – Visste ikke at han var en overgriper

Kronprinsesse Mette-Marit sier at hun ble manipulert og lurt av Jeffrey Epstein, men avviser at hun visste at han var en seksualforbryter og overgriper.

Les mer i RingeriksAvisa

Gir nytt liv til brukte møbler – Ringerike kommune vil donere til frivilligheten…

19-03-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Gir nytt liv til brukte møbler – Ringerike kommune vil donere til frivilligheten

Ringerike kommune tar nå et nytt steg i arbeidet med miljø og bærekraft. Nye retningslinjer for ombruk gjør at møbler og annet utstyr som kommunen ikke lenger har behov for...

Les mer i RingeriksAvisa

E6 stengt ved Sel i Gudbrandsdalen på grunn av steinskred

19-03-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Et steinskred gjør at E6 er stengt ved Rosten nord for Sel i Gudbrandsdalen. Veien blir stengt til torsdag, og omkjøring er via Østerdalen.

Les mer i RingeriksAvisa