torsdag, 13 juni 2024 10:17

Stjerneagenten om Haalands fremtid: – Vil avhenge av trendene i fotballen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Erling Braut Haaland representeres av Rafaela Pimenta. Erling Braut Haaland representeres av Rafaela Pimenta. Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Rafaela Pimenta står fast på at Erling Braut Haalands fokus er i Manchester City, men hun lover ikke at han avslutter karrieren der.

Nordmannens superagent uttaler seg ikke ofte til pressen. Nå har hun stilt opp i et intervju med Flashscore.

Haaland signerte for Manchester City sommeren 2022 og har siden tatt Premier League med storm. Han har vunnet seks titler med de lysblå og ble nylig toppscorer i ligaen for annet år på rad. Det har fått ryktene til å svirre, spesielt i Spania.

På spørsmål om Pimenta tror Haaland vil holde seg i City ut karrieren, er hun usikker.

– Jeg vet ikke, men jeg tror Haaland-prosjektet vil pågå over lang tid. Det vil også avhenge av trendene i fotballen. Det som er helt sikkert i dag, er at han føler seg hjemme i City. Han er 1000 prosent forpliktet til prosjektet i City, sier hun.

Prestasjonene har fått overgangsnettstedet Transfermarkt til å prissette Haaland til elleville 2 milliarder kroner.

Dermed blir det svært dyrt å lokke ham vekk fra Manchester.

I fjor vinter uttalte Pimenta til franske Téléfoot at Haaland var verdt 1 milliard euro (11,4 milliarder kroner). Da har hun faktorer som billettsalg, TV-rettigheter og sponsorer med i beregningen. Et drøyt år senere tror hun verdien kan ha steget.

– Da jeg sa det, hadde han ikke vunnet The Treble og blitt toppscorer i Premier League selv om han var skadet i to måneder, sier Pimenta.

NTB

Andre saker å lese

Endelig satte Vegvesenet foten ned

12-05-2026 Leder Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Endelig satte Vegvesenet foten ned

(LEDER) Det finnes øyeblikk der byråkratiet fortjener applaus. Dette er ett av dem.

Les mer i RingeriksAvisa

Bølle fikk tilsnakk i sentrum

12-05-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En høylytt og oppfarende mann skapte ubehag i Hønefoss sentrum mandag kveld – til slutt grep politiet inn.

Les mer i RingeriksAvisa

Netflix-serie om fotballherrene slippes 9. juni

12-05-2026 Sport NTB - avatar NTB

Netflix-serie om fotballherrene slippes 9. juni

Netflix-serien om Erling Braut Haaland og de andre VM-klare landslagsspillerne blir gjort tilgjengelig en uke før Norges første VM-kamp.

Les mer i RingeriksAvisa

Et stykke norsk industrihistorie på frimerke

11-05-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Et stykke norsk industrihistorie på frimerke

Når Blaafarveværket fyller 250 år, markeres jubileet med en egen frimerkeutgivelse fra Posten. Motivet løfter frem et av Norges mest kjente industrimiljøer – med røtter tilbake til 1700-tallet og en...

Les mer i RingeriksAvisa