onsdag, 13 april 2016 14:04

Nordmenn liker store pølser

Skrevet av

Norske bensinstasjonskunder får ønsket sitt oppfylt når norske Statoil-stasjoner lanserer en ny og større pølse på hele 160 gram, som første produkt etter at omprofileringen til CircleK er i gang.

Nordmenn elsker pølser og er ikke som resten av Europa. I følge pølseprodusenten Leiv Vidar vil norske kunder ha større pølser enn nedover i Europa. Siste Markedsfakta-tall viser at norske forbrukere åpenbart kjøper større pølser nå enn bare for kort tid siden.
Og for å dekke etterspørselen lanseres fra forbrukerne lanseres nå en Magnumpølse på hele 160g. Denne er nesten tre ganger større enn en wiener, og ca. 50 prosent større enn en vanlig grillpølse. Pølsa er utviklet i tett samarbeid med Statoil-stasjonene og pølseleverandør Leiv Vidar. Målgruppen er arbeidskarer – kunder som trenger et realt påfyll i arbeidshverdagen og som er den dominerende kundegruppen til bensinstasjoner på hverdager.
– Vi overlater ikke noe til tilfeldighetene, og har smakstestet et titalls ulike varianter før endelig beslutning ble tatt. Magnumpølsa har høyere kjøttandel enn en standard pølse, er litt grovere i strukturen og har en ren og god pølsesmak med tydelig preg av paprika, koriander og pepper. Et så stort måltid må treffe 100 % på smak for kunder som vil ha skikkelig påfyll i hverdagen, sier kategorisjef Jeanette Amara i Circle K Norge AS, tidligere Statoil Fuel & Retail Norge AS.
-Det er spennende og krevende å bli utfordret slik vi blir av Statoil-stasjonene. De ønsker å posisjonere seg som den foretrukne matdestinasjonen langs norske veier, det setter tøffe krav til oss som leverandør. Med Magnumpølsen har vi et komplett smakfullt måltid, der vi tok utgangspunkt i en god gammel tysk bockwurst. Og vi kan i alle fall garantere en ting: Ingen skal måtte dra sultne videre, avslutter en smilende Lars Rustad, key account manager hos pølseleverandøren Leiv Vidar på Hønefoss.

Andre saker å lese

Nå kommer sensuren for elever i hele landet

17-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå kommer sensuren for elever i hele landet

I disse dager faller sensuren for 180.000 elever fra ungdomsskolen og videregående. Da kan nervøse elever endelig sjekke karakterene sine.

Les mer i RingeriksAvisa

Flertallet på plass for norgespris på strøm

16-06-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Flertallet på plass for norgespris på strøm

Norgespris får flertall på Stortinget etter at Sp og SV i dag varslet at de stiller seg bak forslaget. – Trist å se at SV sikret flertall for dette, mener...

Les mer i RingeriksAvisa

Slutt på hemmelige boligbud fra 1. juli

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Slutt på hemmelige boligbud fra 1. juli

Fra 1. juli kan du ikke lenger sikre deg drømmeboligen ved å kuppe den før budrunden.

Les mer i RingeriksAvisa

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

Regjeringen foreslår å endre loven om voldelige elever. De vil ha varsel om voldshistorikk eller bråk før eleven begynner på ny skole.

Les mer i RingeriksAvisa