mandag, 25 mars 2024 10:56

EHL-kvaliken nærmer seg slutten

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Det står nå igjen 2 kamper å spille for Ringerike Panthers i EHL-kvaliken.

Ringerike har igjen to hjemmekamper og møter Grüner allerede i morgen (26.3) kl 19.00 og avslutningen blir mot Comet Halden på Skjærtorsdag kl 17.00.

Begge disse kampene må Ringerike Panthers vinne hvis de skal unngå nedrykk.

Comet slo noe overraskende Grüner 3-1 på søndag og Grüner vil derfor være ekstra motivert for å skaffe seg poeng i Hønefoss. Den siste kampen for Grüner er mot formsterke Narvik.

Hvis Ringerike slår Grüner og Comet slår Ringerike, har Comet fortsatt en mulighet til å unngå nedrykk. Men da må de ha minst ett poeng i sluttkampen mot Narvik.

Som vanlig mye "dersomatte" "vissomatte" mot slutten av en slik turnering, men det ser ikke lyst ut for Ringerike.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Finaleklare Jonas Lovv: – Bevis fra resten av Europa på at dette er noe fett

15-05-2026 Musikk NTB - avatar NTB

Finaleklare Jonas Lovv: – Bevis fra resten av Europa på at dette er noe fett

Norges artist Jonas Lovv gikk videre i Eurovision Song Contest etter å ha sunget rockelåten «Ya Ya Ya» i andre semifinale. Nå venter finalen lørdag.

Les mer i RingeriksAvisa

Lastebilkran kan ha truffet jernbaneovergang nær Hokksund

15-05-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Politiet jobber med å finne føreren av lastebil som veltet på E134 Mjøndalen og Hokksund. Ett kjørefelt er stengt, og lastebilens kran kan ha truffet jernbanen.

Les mer i RingeriksAvisa

Unge Venstre ønsker å fjerne Kristi himmelfartsdag som fridag

14-05-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Unge Venstre ønsker å fjerne Kristi himmelfartsdag som fridag

Unge Venstre ønsker å fjerne Kristi himmelfartsdag som fridag. Vi står i en tid der vi må få mer ut av ressursene, sier Unge Venstres leder.

Les mer i RingeriksAvisa

Frp dobbelt så store som Høyre i ny måling

14-05-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Frp dobbelt så store som Høyre i ny måling

Fremskrittspartiet fortsetter å sveve høyt og får 31 prosents oppslutning i en måling fra FriFagbevegelse. Det er partiets høyeste målte oppslutning på 18 år.

Les mer i RingeriksAvisa