torsdag, 07 april 2016 09:20

Stjernespekket alpinfest i Hemsedal

Skrevet av
Stjernespekket alpinfest i Hemsedal Foto: Kalle Hägglund / SkiStar

Det norske alpinlandslaget kommer, det samme gjør morgendagens stjerner. Med over 1.000 deltakere er Hemsedal Winter Games 22.-24. april blitt Skandinavias største alpinfest.

Hemsedal Winter Games arrangeres for sjette gang og har vokst seg større og større for hvert år. Arrangementet rommer Donald Duck Games i slalåm, storslalåm og super-G, jibbekonkurranser i Hemsedalsparken, jentecamp og parksessions i barneområdet med snømannen Valle.

Donald Duck Games har lange tradisjoner, mange av dagens stjerner kjørte konkurransen da de selv var unge og lovende.

- Hemsedal Winter Games samler hele den norske alpinfamilien. I Donald Duck Games konkurrerer Norges største alpinstjerner og de unge på samme arena. Å kjøre med de beste, se de på nært hold, er selvfølgelig veldig inspirerende for unge talenter, sier Kenneth Larsen, salgs- og markedssjef i SkiStar Hemsedal.

Forholdene i Hemsedal er bra på tampen av sesongen. Det er fortsatt nesten en meter snø på fjellet og alle bakker er åpne.

- Vi gleder oss til fantastiske skihelger i april. Og Hemsedal Winter Games er et høydepunkt som vi er veldig stolte av å kunne arrangere. I Hemsedal går heisene helt fram til 1. mai, sier Larsen.

Andre saker å lese

AP vil spare: Legene for snille med sykemeldinger

23-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

AP vil spare: Legene for snille med sykemeldinger

Arbeidsminister Kjersti Stenseng (Ap) og helseminister Jan Christian Vestre (Ap) mener det har blitt for enkelt å få en sykemelding.

Les mer i RingeriksAvisa

Så mye er det å spare på å arrangere dugnad

23-04-2026 RingeriksAvisas sider for Hus & Hjem Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Så mye er det å spare på å arrangere dugnad

Vårdugnaden er i gang i borettslag og sameier over hele landet. Selv noen få timers innsats fra hver beboer kan utgjøre store summer.

Les mer i RingeriksAvisa

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

23-04-2026 RingeriksAvisas bilmagasin NTB - avatar NTB

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

Den kinesiske bilprodusenten Xpeng forventer å starte masseproduksjon av «flygende biler» neste år.

Les mer i RingeriksAvisa

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

22-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

Et skip fra den iranske Revolusjonsgarden har skutt mot et konteinerskip nordøst for Oman. Det er store skader på broen, melder UKMTO.

Les mer i RingeriksAvisa