fredag, 15 mars 2024 17:30

125.000 aksjonærer uten aksjer

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Rundt 4000 personer som allerede har levert skattemeldingen, manglet informasjon om aksjene sine, opplyser Skatteetaten. De vil bli kontaktet av etaten direkte.

Torsdag ble det kjent at det var gjort feil i årets skattemeldinger, og at rundt 125.000 aksjonærer hadde fått oppgitt null kroner i formuesverdi.

– Skatteetatens undersøkelser viser at det er rundt 4000 personer som manglet informasjon om aksjene sine, som har levert skattemeldingen. Disse vil få nye, riktige aksjeoppgaver og må selv legge inn nye tall, hvis de ikke alt har gjort det. Skatteetaten vil informere disse direkte, skriver etaten i en pressemelding fredag.

Ettersom feilen ble oppdaget tidlig, vil Skatteetaten endre skattemeldingene for de resterende personene, legger de til.

– Årsaken til feilen er internt i overføringen av informasjon mellom systemer i Skatteetaten.

NTB

Andre saker å lese

Milliarder brukt på Ringeriksbanen – uten at spaden er satt i jorda

13-08-2025 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Milliarder brukt på Ringeriksbanen – uten at spaden er satt i jorda

Prosjektet med Ringeriksbanen og ny E16 mellom Skaret og Hønefoss har så langt kostet skattebetalerne 2,3 milliarder kroner i planlegging - uten at byggingen har startet.

Les mer i RingeriksAvisa

Norske partier bruker millioner på reklame i sosiale medier

13-08-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Norske partier bruker millioner på reklame i sosiale medier

Norske partier har de siste 90 dagene brukt 5,4 millioner kroner på reklame hos Facebook og Instagram. Arbeiderpartiet har brukt mest.

Les mer i RingeriksAvisa

Medienes dom: Støre vant partilederdebatten

12-08-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Medienes dom: Støre vant partilederdebatten

Statsminister og Ap-leder Jonas Gahr Støre vant mandagens partilederdebatt under Arendalsuka, ifølge snittet av medienes terningkast.

Les mer i RingeriksAvisa

Oljefondet tapte 156 milliarder kroner, tross solid avkastning i første halvår

12-08-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Oljefondet tapte 156 milliarder kroner, tross solid avkastning i første halvår

Oljefondet fikk en avkastning på 5,7 prosent i første halvår. Valutatap på over 1000 milliarder kroner førte likevel til et verdifall på 156 milliarder kroner.

Les mer i RingeriksAvisa