fredag, 18 februar 2022 08:08

"Ok jeg lover" endelig ute!

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(2 Stemmer)

Etter å ha rundet av 2021 med “Smil Pent” i topp 3 på Spotify, er Ramón endelig ute med mer musikk. "ok jeg lover” har vært på alles lepper siden Ramón teaset låten for første gang på TikTok og fansen har allerede trykket låta til sitt bryst. Etter lang ventetid og mange millioner visninger, er låten endelig ute og tilgjengelig for et svært engasjert publikum. “ok jeg lover” er blant annet “ukens låt” på P3.

Om låten sier Ramón selv: “«ok jeg lover» handler om å forelske seg igjen og hvilke forventinger man kanskje har etter et tøft brudd. Det er starten på no kanskje litt fint og kanskje litt skummelt. Tror mange tenker at det er en låt man skal grine av, men i mine øyne er dette første positive kjærlighetslåten jeg skrevet!”

23 år gamle Ramón har allerede skapt et navn for seg selv. To EP’er og en rekke imponerende konserter har vist at 100.000 følgere på sosiale medier ikke har kommet til ved en tilfeldighet - de ærlige og sårbare tekstene har truffet en stadig voksende gruppe fans og følgere som kjenner seg igjen i Ramón sin åpenhet, både i musikken og livet.

En av grunnene er selvsagt låtene hvor han forteller gjenkjennelige historier om usikkerhet, sorg, søken, kjærlighet og ensomhet - men samtidig er Ski-gutten elsket av fans og følgere for lite høytidelige humorvideoer og vitser med en god dose selvironi på sosiale medier. Kombinasjonen er like sjelden som den er sympatisk – en tilnærmelig og gjenkjennelig popstjerne. Det er lenge siden sist et såpass ubeskrevet blad har føltes like umiddelbar og skapt liknende engasjement, nesten under radaren.

«Smil pent» fra Ep’en «SMILE PENT, STÅ I RO» som slapp i fjor høst er et levende bevis på hvor oppsiktsvekkende langt Ramón allerede har kommet og hvor iherdige fansen allerede er. Låta peaket som nummer 3 på topplistene i Norge, og de få konsertene Covid og smitteverntiltak har tillatt har vært utsolgte med konstant allsang fra et stadig økende publikum som har festet seg ved hver eneste tekstlinje.

Der 2021 ble en introduksjon til artisten og musikken, blir 2022 året Ramón på alvor ønsker å vise hva som bor i ham, i fansen og i prosjektet. Ramón og teamet blir mer og mer ambisiøse for hver låt og hver konsert, og med debutalbumet på trappene er det bare å glede seg til fortsettelsen.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Kvinne i 30-årene mistenkes for promillekjøring etter utforkjøring ved Vik skole…

03-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En kvinne i 30-årene mistenkes for å ha kjørt i ruspåvirket tilstand etter en singelulykke på Røyseveien ved Vik skole mandag kveld.

Les mer i RingeriksAvisa

Ukrainske styrker rykker fram i sørøst

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ukrainske styrker rykker fram i sørøst

Ukrainske styrker har gjenerobret ni landsbyer i Zaporizjzja-regionen siden januar og driver et pågående motangrep langs fronten i sørøst, sier generalstaben.

Les mer i RingeriksAvisa

Dramatikk da batteri ble overopphetet om bord på SAS-fly

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Dramatikk da batteri ble overopphetet om bord på SAS-fly

Det var dramatikk om bord da en powerbank gikk varm og begynte å ryke på et fly fra Oslo til Tromsø 15. februar. Flyet nødlandet på Værnes.

Les mer i RingeriksAvisa

God start på året for Kino-Norge

02-03-2026 Film NTB - avatar NTB

God start på året for Kino-Norge

Det ble solgt over 1,5 millioner kinobilletter i årets to første måneder. Det er en økning på 13 prosent sammenlignet med samme periode i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa