søndag, 26 juli 2020 11:36

To personer pågrepet etter ran med hammer i Oslo

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En mann ble ranet og slått i hodet med en hammer av to personer i Oslo sentrum søndag morgen. Politiet har pågrepet to mistenkte.

– Patruljen fant fornærmedes mobil og bankkort samt en hammer på den ene pågrepne, skriver Oslopolitiet på Twitter.

Begge er kjørt til arresten.

Hendelsen skal ha skjedd i parkeringshuset på Gunerius, opplyser operasjonsleder Christian Krohn Engseth i Oslo politidistrikt til NTB.

– De to mistenkte har nok slått fornærmede i hodet med en liten hammer. Han har en rift i hodet, men er ikke alvorlig skadd, legger han til.

NTB

Andre saker å lese

Feil på tale- og mobildata

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Telenor har registrert en feil på mobil tale og mobildata. De jobber nå med kartlegging og feilsøk for å få en oversikt over omfang og kundekonsekvenser.

Les mer i RingeriksAvisa

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa