torsdag, 11 januar 2024 07:55

Smurfit Kappa Scandinavia mottar tre WorldStars

Smurfit Kappa Scandinavia vinner tre WorldStars for innovative og bærekraftige emballasjeløsninger gjennom en bag-in-box for maling, en e-handelsemballasje for planter og en butikk display for sjokoladeplater. Smurfit Kappa fikk totalt 12 WorldStars i årets konkurranse.

Gjennom et fortsatt fokus på innovasjon og bærekraft har Smurfit Kappa Scandinavia nok en gang blitt tildelt priser i den globale emballasjekonkurransen WorldStar.

– Vi er glade for prisene ettersom salgs- og designteamene våre alltid prøver å hjelpe kunder med nye innovative og bærekraftige ideer for å skape kostnadseffektive og trygge emballasjeløsninger for enhver leverandørkjede, kommenterer Johnny Scarlett, salgs-, markeds- og innovasjonsdirektør i Smurfit Kappa Skandinavia.

De tre emballasjeløsningene Smurfit Kappa Scandinavia har mottatt WordStar for er som følger:

En Bag-in-Box malingsløsning for PPG, som forlenger holdbarheten i åpnet pakke og minimerer sprut. Den bruker også mindre og et mer holdbart materiale, sammenlignet med den forrige emballasjeløsningen. Den solide pappesken er laget av 100 % resirkulert materiale, mens 75 % av innerposen er laget av fornybart materiale. Sammenlignet med et tradisjonelt spenn er det 80 % mindre plast i denne BIB-løsningen, noe som gir mindre mengde plastavfall. En virkelig bærekraftig løsning.

En innovativ emballasje for House of Botanique, som gjør det mulig å sende og transportere potteplanter trygt via e-handel. Den smarte løsningen skiller jord og potte fra planten og sørger for at produktet kommer både hel og rent til kunden.

Et iøynefallende butikkdisplay for Lindt sjokoladeplater, som skaper en hel vegg av sjokolade og opprettholder sitt attraktive utseende 60 % lenger ved hjelp av en automatisk påfyllingsfunksjon. Utformingen av displayet øker synligheten til produktene i butikken og tiltrekker impulskjøp.

Per Frederiksen, administrerende direktør i Smurfit Kappa Scandinavia, sier i en kommentar:

– Gevinstene er en hyllest til kreativiteten og engasjementet til våre ansatte i hele regionen, og det tette samarbeidet vi har med våre kunder. Det er et tydelig bevis på at bærekraftig emballasjeutvikling er en sentral del i vårt DNA og at vårt Better Planet Packaging-initiativ leverer innovative og bærekraftige løsninger for alle bransjer og situasjoner.

Andre saker å lese

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

30-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen (Ap) er bekymret etter at verdens største kryptobørs Binance er utsatt for tidenes største kryptotyveri.

Les mer i RingeriksAvisa

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

29-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

En ny avgrensningsbrønn i Afrodite-funnet nær Kvitebjørn-feltet viser at de utvinnbare gassvolumene kan være over dobbelt så store som tidligere anslått, ifølge Equinor.

Les mer i RingeriksAvisa

Financial Times endrer ikke artikkel om Støre og Stubbs Putin-samtale

28-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Financial Times endrer ikke artikkel om Støre og Stubbs Putin-samtale

Statsminister Jonas Gahr Støre ba Financial Times rette en artikkel der avisas kilder sier at Vladimir Putin ga Støre og Finlands president en leksjon i russisk historie. Avisen sier nei.

Les mer i RingeriksAvisa

Minst 68 omkom i togkatastrofen i Spania: Tog fikk kjøre tross rødt lys

28-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Minst 68 omkom i togkatastrofen i Spania: Tog fikk kjøre tross rødt lys

Minst 68 personer omkom da to høyhastighetstog kolliderte i Spania onsdag morgen. Det ene toget fikk tillatelse til å kjøre tross rødt lys, ifølge transportministeren.

Les mer i RingeriksAvisa