mandag, 02 oktober 2023 20:40

Tenåringer på pølsetur i 100 km/t i 50-sone – UP sjokkert

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En 16 år gammel gutt ble søndag stoppet av en UP-patrulje på Vevelstad i Follo. Han kjørte i 100 kilometer i timen i 50-sone med bilen full av tenåringer.

– Bilen var registrert for to personer, og i bagasjerommet lå det tre til. Vi ble veldig overrasket. Det er noe av det groveste vi har sett i forhold til hastighet og sikring av disse barna, sier UP-leder Rune Dahl i Follo til Østlandets Blad.

Bilen tilhørte et familiemedlem av en av gutta. Forklaringen deres var at de skulle ut og kjøpe pølser.

– Vi har stanset mindreårige før, men ikke i det omfanget og med en slik hastighetsovertredelse, sier en rimelig sjokkert UP-leder.

Ifølge Dahl ble det tatt tester både med tanke på alkohol og andre rusmidler, uten at de slo ut. Guttene var i 16- og 17-årsalderen.

– Det virker som de skjønte alvoret. Foreldrene ble kontaktet, og vi hadde en samtale med alle foreldrene, sier Dahl.

NTB

Andre saker å lese

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

30-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen (Ap) er bekymret etter at verdens største kryptobørs Binance er utsatt for tidenes største kryptotyveri.

Les mer i RingeriksAvisa

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

29-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

En ny avgrensningsbrønn i Afrodite-funnet nær Kvitebjørn-feltet viser at de utvinnbare gassvolumene kan være over dobbelt så store som tidligere anslått, ifølge Equinor.

Les mer i RingeriksAvisa

Financial Times endrer ikke artikkel om Støre og Stubbs Putin-samtale

28-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Financial Times endrer ikke artikkel om Støre og Stubbs Putin-samtale

Statsminister Jonas Gahr Støre ba Financial Times rette en artikkel der avisas kilder sier at Vladimir Putin ga Støre og Finlands president en leksjon i russisk historie. Avisen sier nei.

Les mer i RingeriksAvisa

Minst 68 omkom i togkatastrofen i Spania: Tog fikk kjøre tross rødt lys

28-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Minst 68 omkom i togkatastrofen i Spania: Tog fikk kjøre tross rødt lys

Minst 68 personer omkom da to høyhastighetstog kolliderte i Spania onsdag morgen. Det ene toget fikk tillatelse til å kjøre tross rødt lys, ifølge transportministeren.

Les mer i RingeriksAvisa