lørdag, 28 august 2021 19:04

Sverige har fått mutert deltavariant

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Det er oppdaget ytterligere ti tilfeller av deltavarianten med mutasjon i Sverige, melder Dagens Medicin ifølge Aftonbladet.

– Vi har nå fire smittekilder som vi jobber med, og vi forventer at de bekreftede tilfellene vil stige til det dobbelte innen kort tid, sier Mats Martinell ved smittesporingsenheten i Uppsala til Dagens Medicin.

Den muterte deltavarianten ble først oppdaget i Uppsala tidligere i august. De fleste som er blitt smittet av varianten kalt E484Q, har vært i et annet land.

Det er uklart hvor smittsom den muterte varianten er, men to av de første åtte personene som ble smittet, var fullvaksinerte. Ingen av dem har trengt behandling på sykehus.

NTB

Andre saker å lese

Ringerike Panthers rykket opp – avgjorde finalen i dramatisk sudden death

01-04-2026 Sport NTB - avatar NTB

Ringerike Panthers rykket opp – avgjorde finalen i dramatisk sudden death

Ringerike avgjorde den femte og siste opprykksfinalen mot Gjøvik i forlengning og er med 3-2-seier klar for eliteserien i ishockey (EHL).

Les mer i RingeriksAvisa

OpenAI verdsettes til nesten et halvt oljefond

01-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

OpenAI verdsettes til nesten et halvt oljefond

KI-selskapet Open AI har avsluttet en ny runde med finansiering på veien mot en ventet børsnotering. Den brakte inn rekordhøye 122 milliarder dollar.

Les mer i RingeriksAvisa

«Harry Hole» er verdens nest mest sette serie på Netflix nå

01-04-2026 Film NTB - avatar NTB

«Harry Hole» er verdens nest mest sette serie på Netflix nå

«Jo Nesbøs Harry Hole» gikk rett inn som verdens nest mest sette, ikke-engelskspråklige TV-serie på Netflix.

Les mer i RingeriksAvisa

Droneangrep mot russisk by ved Østersjøen

31-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Droneangrep mot russisk by ved Østersjøen

For tredje gang på en uke har ukrainske droner angrepet en russisk by ved Finskebukta.

Les mer i RingeriksAvisa