Nødetatene fikk melding om ulykken klokken 22:21 mandag kveld. To kjøretøy, en personbil og en lastebil, var involvert i ulykken som skjedde ved Gulsvik midt mellom Nesbyen og Hønefoss.
- Vi kan bekrefte at tre personer dessverre har mistet livet i ulykken, sier politistasjonssjef i Hallingdal Brit Fyksen. Hun opplyser at alle de omkomne satt i personbilen.
Fyksen sier at det er for tidlig å si noe om årsaken til ulykken, og at politiet og Statens vegvesen sin ulykkesgruppe jobber på stedet. Veien vil derfor være stengt i lang tid.
Politiet opplyser tirsdag morgen at tre personer omkom i en møteulykke på riksvei 7 ved Gulsvik i Hallingdal mandag kveld.
Siste fra NTB
- Borgerlig flertall i ny måling
- Rolf Løvland har sitt eget tippelag som vedder om Eurovision
- Nye angrep mellom India og Pakistan – drone skal være skutt ned ved militærbase
- Vedum frykter årlig EU-kontroll på bilen – krever svar fra regjeringen
- Åge Aleksandersen om sin lange rockereise: – Det er menneskene jeg husker
Andre saker å lese
Borgerlig flertall i ny måling

Fremskrittspartiet øker og Venstre kommer over sperregrensen, mens Høyre taper velgere i en ny måling. Likevel viser den et borgerlig flertall.
Les mer i RingeriksAvisaRolf Løvland har sitt eget tippelag som vedder om Eurovision

Rolf Løvland røper at han ser på Eurovision-sendingene – og er med i et «tippelag» som vedder om hvordan det vil gå.
Les mer i RingeriksAvisaNye angrep mellom India og Pakistan – drone skal være skutt ned ved militærbase…

Indiske og pakistanske soldater har utvekslet ild gjennom natten langs kontrollinjen i Kashmir, og det er hørt en eksplosjon i Pakistans nest største by, Lahore.
Les mer i RingeriksAvisaVedum frykter årlig EU-kontroll på bilen – krever svar fra regjeringen

EU-kommisjonen foreslår årlig EU-kontroll på biler som er eldre enn 10 år. Sp-lederen kjører selv en slik bil, og nå krever han en avklaring fra regjeringen.
Les mer i RingeriksAvisa