onsdag, 24 februar 2021 10:20

Pass deg for vaksinesvindlere

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Siden pandemien brøt ut har myndighetene vært urolige for at folk vil utnytte situasjonen. Nå anmelder Nannestad kommune en kvinne for forsøk på vaksinesvindel.

I januar ble en person fra Nannestad oppringt av en kvinne som utga seg for å være fra kommunen, skriver Romerikes Blad.

– En innbygger ble kontaktet med beskjed om at vedkommende skulle få vaksine. Fornærmede fikk beskjed om å gå inn på en nettside og legge inn informasjon, sier Runar Nilsen, konstituert kommunedirektør i Nannestad kommune, til avisen.

Etter samtalen tok den aktuelle innbyggeren kontakt med kommunen.

– Da skjønte vi fort at det måtte være snakk om svindel, forteller Nilsen.

Kommunen har valgt å anmelde saken.

– Vi tar aldri betalt for vaksinering, verken før eller etter. Er man i tvil når noen ringer om vaksinering, så kan man legge på og ta kontakt med koronatelefonen til kommunen, avslutter Nilsen.

NTB

Andre saker å lese

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

30-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen (Ap) er bekymret etter at verdens største kryptobørs Binance er utsatt for tidenes største kryptotyveri.

Les mer i RingeriksAvisa

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

29-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

En ny avgrensningsbrønn i Afrodite-funnet nær Kvitebjørn-feltet viser at de utvinnbare gassvolumene kan være over dobbelt så store som tidligere anslått, ifølge Equinor.

Les mer i RingeriksAvisa

Financial Times endrer ikke artikkel om Støre og Stubbs Putin-samtale

28-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Financial Times endrer ikke artikkel om Støre og Stubbs Putin-samtale

Statsminister Jonas Gahr Støre ba Financial Times rette en artikkel der avisas kilder sier at Vladimir Putin ga Støre og Finlands president en leksjon i russisk historie. Avisen sier nei.

Les mer i RingeriksAvisa

Minst 68 omkom i togkatastrofen i Spania: Tog fikk kjøre tross rødt lys

28-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Minst 68 omkom i togkatastrofen i Spania: Tog fikk kjøre tross rødt lys

Minst 68 personer omkom da to høyhastighetstog kolliderte i Spania onsdag morgen. Det ene toget fikk tillatelse til å kjøre tross rødt lys, ifølge transportministeren.

Les mer i RingeriksAvisa