mandag, 19 oktober 2015 19:50

Jubileumsgave til sykehuset

En ny sjekk er på vei opp på veggen. Fra v. Oddmund Nestegard, Ellen Løstegård, Solveig Stokke, Bjørg Myrengen, Erik Breili, Gunn Frydenberg, Bilal Ata og Raymond Sjursen med gaven på 111.400.- kroner. En ny sjekk er på vei opp på veggen. Fra v. Oddmund Nestegard, Ellen Løstegård, Solveig Stokke, Bjørg Myrengen, Erik Breili, Gunn Frydenberg, Bilal Ata og Raymond Sjursen med gaven på 111.400.- kroner. Foto: Jan Arne Dammen

Ringerike sykehus sto ferdig i 1965 og kan i år feire 50 år. LHL Ringerike, som alltid har hatt et godt samarbeid med sykehuset, ble stiftet i 1950 og kan se tilbake på 65 år. Dette ble behørig markert med en stor gave.

Foreningen har bl.a. likemannskontakter 2 dager i uken på hjerte- og lungeavdelingen. I anledning jubileet, ønsket LHL Ringerike å gi en gave til sykehuset. På ønskelista til sykehuset stod det listet opp utstyr til en verdi av 111.400.- kroner, bl.a. en spesialstol for de som sliter med pusten, blodtrykksapparater med mere.

Mange på Ringerike er glade i lokalsykehuset sitt, så også medlemmene av LHL Ringerike.
- Vi hegner om sykehuset vårt og føler vi har litt eierskap i det vi også. Med denne gaven håper og tror vi at vi gjør sykehuset litt bedre. Da blir det også bedre for pasientene som er her, sa leder av LHL Ringerike, Erik Breili, under overrekkelsen.

Sammen med sykepleiere og leger tok avdelingssjefen ved medisinsk klinikk, Oddmund Nestegard, i mot gavesjekken fra Erik Breili.
- Foreningen har vært veldig flink gjennom årene til å støtte sykehuset, noe som betyr mye for oss. Dette utstyret vi nå kan gå til innkjøp av, hadde vi på nåværende tidspunkt ikke muligheter til å kjøpe inn selv. Og dette er utstyr som kommer pasientene til gode og vil gi dem en bedre hverdag, sa Oddmund Nestegard, da han på vegne av pasientene takket for gaven.

Sist redigert mandag, 19 oktober 2015 19:55

Andre saker å lese

Marius Borg Høiby dømt til fengsel i fire år

15-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Marius Borg Høiby dømt til fengsel i fire år

Marius Borg Høiby (29) er dømt til fengsel i fire år i Oslo tingrett. Han er dømt for to av de fire voldtektene han sto tiltalt for.

Les mer i RingeriksAvisa

Høyteknologisk VM: Ballen må lades før hver kamp

14-06-2026 Sport NTB - avatar NTB

Høyteknologisk VM: Ballen må lades før hver kamp

Dommerne er utstyrt med kamera, ballen må lades og samtlige spillere er 3D-skannet før turneringsstart. Årets VM-sluttspill er det mest teknologitunge hittil.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå skal det bli lettere å finne ut hva som skjer på Hadeland

14-06-2026 Nyheter Pressemelding - avatar Pressemelding

Nå skal det bli lettere å finne ut hva som skjer på Hadeland

Hadeland IPR har lansert Hadelandkalenderen - en felles aktivitetskalender for Jevnaker, Gran og Lunner. Målet er å samle lokale arrangementer på ett sted, slik at innbyggere, hyttefolk og besøkende lettere...

Les mer i RingeriksAvisa

Nytt rakett-forsøk på Andøya mandag kveld

14-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Nytt rakett-forsøk på Andøya mandag kveld

To måneder etter at forrige forsøk ble avbrutt, bekrefter Isar Aerospace at de vil prøve på nytt å skyte opp sin Spectrum-rakett fra Andøya mandag kveld.

Les mer i RingeriksAvisa