torsdag, 07 februar 2019 22:45

En varm potet

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)
Hønefoss skole Hønefoss skole Foto: Frank Tverran

(Leder) Hønefoss skole, første gang i bruk som skole i 1891, har blitt en varm potet for våre lokalpolitikere.

Fagfolkene har de siste årene fått de politiske vedtakene de har bedt om til skolesatellitter i nord og syd.

Det finnes svært mange gode argumenter for den løsningen som pr. i dag er valgt.

Men når skolene delvis er ferdig bygget og "the point of no return" for lengst er nådd, våkner en del beboere i Hønefoss sentrum og nærmest forlanger at respiratoren til Hønefoss skole ikke må slås av.

Det finnes svært mange gode argumenter for å ha en sentrumsnær skole på dette stedet.

Saken skal nå behandles på ny i Ringerike kommunestyre. Med kommunestyrevalg til høsten, er de fleste folkevalgte nå livredde for å utelukke Hønefoss skole som et alternativ.

Derfor kommer de til å vedta at området skal benyttes som skole, at dette skal skje når befolkningsgrunnlaget tilsier det, at det når den tiden kommer må planlegges, tegnes og budsjetteres en skole tilpasset behovene om ca 10 år. Først etter valget vil kanskje noen komme på at en nye skole i Øya-området kanskje er en like god plassering?

Uansett vil de planene som allerede foreligger, bli gjennomført. Og ingen vil løfte så mye som en finger for å endre dette de nærmeste årene.

Lest 41107 ganger
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Oljeprisen øker kraftig – Asia-børsene faller

09-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Oljeprisen øker kraftig – Asia-børsene faller

Oljeprisen hoppet natt til mandag til det høyeste nivået på flere år. Hoppet dro ned børsene i Asia.

Les mer i RingeriksAvisa

Eksplosjon ved USAs ambassade i Oslo

08-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Eksplosjon ved USAs ambassade i Oslo

PST har kalt inn ekstra ressurser etter en eksplosjon ved USAs ambassade i Oslo natt til søndag. Ingen personer ble skadet.

Les mer i RingeriksAvisa

Ap-smell på ny måling – Frp styrker seg

07-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Ap-smell på ny måling – Frp styrker seg

Ikke siden januar i fjor har Arbeiderpartiet gjort det dårligere på Nationen og Klassekampens måling. Epstein-avsløringene trekkes fram som en mulig forklaring.

Les mer i RingeriksAvisa