tirsdag, 07 januar 2025 21:52

Bergensbanen fortsatt stengt

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Bergensbanen har vært stengt siden mandag kveld etter et snøras. Bane Nor venter at togstrekningen også vil holde stengt deler av onsdagen.

– Området der raset har gått mellom Hallingskeid og Myrdal er i dag er kartlagt av geologer, og vi har jobbet med en plan for rydding og gjenoppbygging, sier pressevakt Mari Rjaanes i Bane Nor til NTB.

Hun sier at raset har gått over et snøoverbygg på strekningen, og at det er 50 meter bredt.

– Planen er å rydde gjennom natten. Det er også en kjøreledning som skal gjenoppbygges, og vi har ikke status på sviller og skinner som ligger under raset, sier Rjaanes.

Hun sier at det tirsdag har vært stiv kuling til orkan i området der raset har gått.

– I natt er det frisk bris og snø, så det er krevende arbeidsforhold, sier hun.

Bane Nor varsler en ny oppdatering om Bergensbanen klokken 16 i morgen, men Rjaanes kan ikke si noe om når hun tror strekningen kan åpne.

– Jeg tenker at de trenger mye at dagen i morgen til å jobbe, sier hun.

NTB

Andre saker å lese

Person pågrepet etter knivstikking i Jevnaker

15-06-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer skal ifølge politiet ha slåss med en kniv i Jevnaker. En person er pågrepet og ingen er alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa

Trump feiret hæren med militærparade – hundretusener demonstrerte under tilnavne…

15-06-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Trump feiret hæren med militærparade – hundretusener demonstrerte under tilnavnet «No Kings»

Mens president Donald Trump feiret hærens 250-årsjubileum, markerte hundretusener av amerikanere sin avsky mot presidenten i hele landet.

Les mer i RingeriksAvisa

Førerkortbeslag og sykehusinnleggelse etter ATV-ulykke

14-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tidlig i morges rykket nødetatene ut til en trafikkulykke på Gamle Bygdevei i Ringerike, hvor en ATV hadde kjørt inn i et autovern. Ulykken ble meldt kl. 05:55.

Les mer i RingeriksAvisa

«Affeksjonsverdi» åpner Oslo Pix Filmfestival

13-06-2025 Film NTB - avatar NTB

«Affeksjonsverdi» åpner Oslo Pix Filmfestival

Norgespremieren på filmen «Affeksjonsverdi» blir under festivalen Oslo Pix Filmfestival. Joachim Trier vant Grand Prix-prisen for filmen i Cannes.

Les mer i RingeriksAvisa